Kultūras ziņas

6

Simtgades ozola stādīšana pie Mērsraga Tautas nama

4. maijā pie Latvijas robežas esošo 45 pašvaldību teritorijās tika stādīti simtgades ozoli. Stādīšanas darbi tika vienlaicīgi uzsākti no četriem galējiem Latvijas punktiem, kuros par piemiņu valsts 80. jubilejai tēlnieks Vilis Titāns izveidoja skulpturālu grupu „Latvija saules zīmē”.

Akcija „Apskauj Latviju” vērsta uz Latvijas tautas vienotības un piederības sajūtas stiprināšanu. Šo akciju dēvē par garīguma sardzes veidošanu gar visu Latvijas robežu.

Arī Mērsrags ir viena no īpašajām vietām, kurā zaļos simtgades ozols. Tā kā viena no mūsu lielākajām vērtībā ir ģimene, tad ozola stādīšanu uzticējām Ozolu ģimenei, kura ar lielu atbildību veica uzticēto pienākumu! Iekšlietu ministrijas pārstāvji pasniedza arī īpašu vēstījumu Ozolu ģimenei. Tāpat Mērsraga novada domes priekšsēdētājam Laurim Karlsonam tika pasniegta norāde, kas apliecina, ka pie Mērsraga Tautas nama zaļo simtgades ozols.

Īpašo notikumu kuplināja Vandzenes Tautas nama sieviešu koris ,,Dīva” (diriģente Inese Ozoliņa) un Mērsraga Tautas nama sieviešu vokālais ansamblis ,,Cantabile” (vadītāja Inese Ozollapa).

Kā teikusi rakstniece Māra Zālīte: „Lai ozoli apskauj un ieskauj Latviju. Lai tie stājas visapkārt kā sardzē. Lai mēs ozolus iestādām tā, ka tie sakņojas ne tikai zemē, bet arī sirdīs!”

Novērtēsim mūsu brīvību un skaisto zemi! Lai mūžam dzīvo Latvija!

 

Pasākuma organizatore Aija Barovska