Kultūras ziņas

18

Tā svinējām Lieldienas Mērsragā!

15. un 16.aprīļa rīti iesākās nepavisam nesaprotami - te uzsnieg sniegs, te vējš sāk locīt koku zarus uz visām pusēm, te uz mirklīti saulīte atklāj savu silto smaidu..

Lieldienu tirdziņš Lieldienu gaidās (15.aprīlī) bija sastopams Mērsraga Informācijas centrā, te naski andelējās deju kopas „Silva" dāmas. Jāatzīst - pircēju atsaucība bija tik liela, ka ar lielu prieku varam teikt - našķi mūsu ciemā garšo visiem, un nekas cits neatlika, kā turpināt tirgošanos arī pašās Lieldienās - 16.aprīlī.

Laika apstākļi izstrādāja ar mums pāris jociņus. Tieši tāpēc Lieldienu pēcpusdienas cēliens bija baudāms Mērsraga Tautas namā. Burkānu un zaķu virtenes, pavasarīgi ziedi gan uz palodzēm, gan uz skatuves un visur norādes par zaķiem cienīgām aktivitātēm. Kas tik nebija jādara! 
Vispirms jau bija jāsasveicinās ar vistām, kas uz pasākumu ieradušās pilnīgi baltām olām, nokaunējušās no Lieldienu zaķa, kas jau ieradies, sapratušas, ka jāķeras pie olu krāsošanas un jāļaujas jautrām rotaļām un nodarbēm kopā ar bērniem! 
Ko tad mēs sadarījām? Ikvienam bija iespēja pārvērsties par zaķiem - māksliniekiem: darinājāt zaķus no  krāsainā papīra visjautrākajās krāsās, bērni ar trafaretu palīdzību varēja izrotāt koka ripiņas jeb oliņas, ar ko vēlāk rotāt savu mājokli. Tāpat varēja iesēt savu pirmo zāļu vīriņu, kam piešķirt jautru, krāsainu Lieldienu oliņas sejiņu. Un, protams, varēja tikt arī pie zaķa ausīm! Jā, jā, mākslinieku mums netrūka, brīvos brīžos no aktivitātēm varēja ar zīmuļiem krāsot ne tikai krāsojamās lapas, bet arī Tautas nama teritorijā uzzīmēt ko saulainu ar ielas krītiņiem. Vēl bija jāprot sajust kā zaķiem, atpazīstot dažādas tējas un meža veltes pēc to smaržas. Aizsietām acīm varēja kā „aklajās vistiņās" izmēģināt roku kartona oliņu piesiešanā. 
Kreisajā Tautas nama zāles pusē meklējām veiklos zaķus, kas prata ne tikai trāpīt mērķī, ripināt bumbas, bet arī nogāzt bundžas. Troksnis bija jūtams, tāpēc kārtīgi bija jāsaspicē ausis, lai ķertos pie īpaša uzdevuma ar Lieldienu ticējumiem, kas bija jādzird un jāmin! Jums izdevās! Baudījām arī tradīciju prieku, ripinot īstas Lieldienu olas, tinot vaļā nokrāsotās olas, lai redzētu, kāds brīnumains rezultāts katram izdevies. Neiztikām arī bez šūpošanās un olu kaujām.  
Bija jūtams arī sacensību gars komandu spēlēs, ko vadīja pats Lieldienu zaķis! Meklējām arī izmanīgāko zaķi ciemā, ķērām viens otru, lai atņemtu zaķa ļipu. Izrādās, pie mums tik daudz izmanīgu zaķu dzīvo! Vēl pārsteigumus un brīnumus sagādāja Lieldienu eksperimenti, ko varēja vērot Tautas nama otrajā stāvā! 
Visu, visu, mēs Jums nemaz nestāstīsim, jo - tie, kas te bija, tie visu arī piedzīvoja!
Gribam teikt lielu paldies arī visiem, kas bija kopā ar mums un palīdzēja pasākuma organizēšanā! Edītei, Multimediju pulciņa jauniešiem un vadītājam Deividam, Sociālā dienesta izpalīdzīgajām, radošajām rokām, deju kopai „Silva”, īpaši Sandijai, Silvai, Žeņai, Aijai par tirdziņa kuplināšanu! Paldies Vandzenes tirgotājām no IK „Caprine” Kristīne Pilienai un Zanei Ūpei! Paldies arī Vandzenes tautas nama deju kolektīvam „Krepliņi” un vadītājai Ilzei Rudzītei. Paldies Amandai un Ilzei Mosām par to, ka ikvienam bija iespēja samīļot trusenīti Ārčiju! Paldies ikvienam, kas bija kopā ar mums!


Tiksimies nākamajos svētkos!
Mērsraga Tautas nama radošā komanda