Kultūras ziņas

25

VIDEO: 25.marts - Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena

1949. gada 25. martā notika visplašākā Latvijas iedzīvotāju izsūtīšana uz Sibīriju un citiem attāliem Padomju Savienības reģioniem. Pieminot no Mērsraga un Upesgrīvas izsūtītos iedzīvotājus, aicinām iedegt sveces un nolikt ziedus pie Mērsraga Sociālā dienesta ēkas izvietotā piemiņas akmens, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus.
iesūtīts: 25.03.2021lasīt tālāk »
18

Deju kopai "Silva"- 12!

2009. gadā savu darbību Silvas Štreinertes vadībā uzsāka mūsu deju kopa ,,Silva''. Priecājamies un lepojamies par mūsu dzīvespriecīgo un vienmēr enerģisko kolektīvu. Daudz laimes un prieka ikvienam dejotājam un arī tiem, kas vienmēr jutuši līdzi dāmu aktivitātēm! Ceram uz drīzu tikšanos. Ierakstā izmantoti L. E. Ķiršakmenes un J. Pallo video, kā arī kolektīva dalībnieču un Mērsraga Tautas nama arhīva fotogrāfijas.
iesūtīts: 18.02.2021lasīt tālāk »
2

Mērsraga Tautas nams izsludina ,,TALANTU KONKURSU”

Vai mājsēdes laikā esi atklājis, ka Tev piemīt kāds neparasts talants? Varbūt vienmēr esi zinājis, ka Tevī mīt talants? Nu ir pienācis īstais brīdis to parādīt citiem! Dziedāšana, dejošana, dzejas skaitīšana, monoizrāde, gleznošana, ledusskulptūra, rokdarbi, kūku dekorēšana, kāršu vai kādi citi triki – tie visi un daudzi citi ir talanti, ar kuriem ir iespēja padalīties.
iesūtīts: 02.02.2021lasīt tālāk »
20

Barikādēm 30: VIDEOintervija ar mērsradznieku Miervaldi Birznieku

Šodien, 20. janvārī, kalendārā redzams ieraksts "Barikāžu atceres diena", tomēr pirms 30 gadiem tā nebija tikai viena diena. Notikumi pasaulē, kaimiņos un arī Latvijā liecināja par to, ka iespēja dzīvot brīvā Latvijā vairs nebija ilūzija, bet reāla iespēja. Vienīgais nosacījums: nepalikt malā un pierādīt to. Mēs to pierādījām un šobrīd varam dzīvot neatkarīgā Latvijā.
iesūtīts: 20.01.2021lasīt tālāk »
20

Šodien, 20.janvārī, pie Mērsraga Tautas nama iedegts barikāžu piemiņas ugunskurs

Arī mērsradznieki piedalījās barikādēs 1991.gada janvārī. Visus vienoja cerības. Un tomēr Rīgā ienaidnieka lodes pārrāva vairāku cilvēku dzīvības. 20.janvārī Bastejkalnā nāvīgi ievainots arī bijušais mērsradznieks, toreizējais kinooperators Gvido Zvaigzne. Viņa māte, Ilona Zvaigzne savu dzīvi ar Mērsragu saistījusi jau kopš 1954.gada, kad te strādāja par noliktavas pārzini. Te, Mērsragā iepazinusies ar jaunu kuģa mehāniķi – Jāni Zvaigzni un pēc diviem gadiem, 1956.gada 31.decembrī abi apprecējušies, bet 1958.gada 1.maijā piedzimis dēls Gvido, kas savas skolas gaitas uzsācis Mērsragā, bet turpinājis Rojā.
iesūtīts: 20.01.2021lasīt tālāk »

Twitter

 

Aptaujas

Kur ikdienā smeļaties informāciju par notikumiem novadā?
     Rezultāti » 

Reklāma