Novada pasākumu kalendārs

Izstādes “Mans Tautastērps” atklāšana Mērsraga Tautas namā 26.augustā

Notiek: 26. augusts 18:00 - 30. septembris 00:00

Izstāde “Mans tautastērps” ir triju autoru – fotogrāfes Ilzes Strēles, dzejas autores Daces Sadakas un rokdarbnieces Gintas Zaumanes kopdarbs. Izstādes atklāšana paredzēta Senās Uguns nakts pasākumu ietvaros - Mērsraga Tautas namā, 26.augustā, plkst. 18:00.

Izstādē var iepazīt 32 dažadus tautastērpu stāstus – tie apkopoti no visas Latvijas, tie stāsta par katras tērpa īpašnieces ceļu līdz šim tērpam, tie popularizē senču mantojumu, tradīcijas un vērtības. 
Kopš šī gada aprīļa “Mans tautastērps” pirmās izstādes atklāšanas svētkiem Bauskā, tā pabijusi jau vairākās Latvijas izstāžu zālēs un nu nokļuvusi līdz Mērsragam. Tas ir Latvijas simtgadei veltīts izstāžu cikls, kuru plānots turpināt pusotra gada garumā, apceļojot visu Latviju.
”Mans tautastērps” devīze - Pašas radīts vai mantots, bet MANS. Projekta ietvaros fotogrāfējoties, katra sieviete savā personiskajā tautastērpā, neatkarīgi no vecuma, liek galvā dabas velšu vainadziņu – tādejādi saņemot svētību no Latvijas dabas, tās maģisko pieskārienu un mīlestību. Dabas krāsas saskan ar tērpa krāsām, atgādinot mums par cilvēka roku darba un dabas mijiedarbību gan sendienās, gan mūsdienās.

Ideju “Mans tautastērps” var dēvēt par brīvprātīgā darba projektu, kurā kopš 2015.gada septembra apbraukāti Latvijas visi četri novadi, satiktas un fotogrāfētas vairāk kā 50 latviešu sievietes visos gadalaikos, uzklausīti tērpu stāsti un to iespaidā radīti tikpat dzejoļi. Ar visiem stāstiem var iepazīties – www.facebook.com/ lapa MANS TAUTASTĒRPS. Izstādes ietvaros katrs fotogrāfijā redzamais ziedu vainadziņš ir ieguvis savu izšūto minatūru!
Par “Mans tautastērps” autorēm: 
Ilze Strēle ir ģimenes ārste Jelgavā, kuras hobijs kopš 2009. gada ir fotogrāfēšana. Ilze regulāri piedalās dažādos fotokonkursos un izstādēs, bet kopš 2015.gada ir tautas fotostudijas “Bauska” dalībniece. Ilze ir šī projekta idejas iniciatore.
Dace Sadaka strādā Mērsraga PII "Dārta" par pirmsskolas skolotāju. Viņa raksta tik ilgi, kopš sevi atceras: dienasgrāmatu, dzeju, esejas, stāstus - par dzīvi, cilvēkiem un putniem, par kaislībām, mieru un laiku, kas ir mūžīgs. Dace katram no tautastērpiem un tā īpašniecei ir veltījusi dzejas rindas.
Iecavniece Ginta Zaumane ir rokdarbniece kopš bērnu dienām, bet pēdējos deviņus gadus izšūšana ir viņas dzīvesveids. Viņas izšūtās rotas un tērpu aksesuārus iemīļojušas sievietes ne tikai Latvijā, bet arī plašākā pasaulē. Ginta katram no sieviešu tēliem ir izšuvusi miniatūru, kurā centrālais tēls ir krāšņais dabas velšu vainadziņš.
Projektam “Mans tautastērps” iecerēts turpinājums - uz Latvijas simtgadi apkopot 100 “tautastērpu stāstus” grāmatā. 
Papildinformācijai – www.facebook.com/ lapa MANS TAUTASTĒRPS; www.isfoto.lv/mans-tautaste...
Ilze Strēle – 29122330
Ginta Zaumane – 29175271
Dace Sadaka - 22459790

 
 

Twitter

 

Aptaujas

Kā Jūs vērtējat centienus tūrisma jomas attīstībā Mērsraga novadā?
     Rezultāti » 

Reklāma