Novada pasākumu kalendārs

11.novembrī Lāčplēša dienas Lāpu gājiens

Notiek: 11. novembris 18:00 - 18:00

Lāčplēša diena ir kopš 1920. gada 11. novembra rīkota Lāčplēša Kara ordeņa svētku un pasniegšanas diena, kas vēlāk kļuvusi par visu Latvijas brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņas dienu. Mērsragā tradīcija - Lāpu gājiens.

Atzīmējot latviešu brīvprātīgo strēlnieku bataljonu veidošanās simtgadi, 2015.gadā tapa dokumentālā filma «Zem latviešu karogiem. Varoņu dzimšana», kas stāsta par strēlnieku bataljonu veidošanos, parādot strēlnieku gaitu vēsturi pirmajos kara gados.

Filmas scenārija autors ir Guntars Graiksts, stāstnieks aktieris un mūziķis Edgars Lipors, režisori Juris Pakalniņš, Gints Grūbe, operators Andrejs Verhoustinskis, bet montāžas režisors Armands Začs.

Filmā izmantoti unikāli Latvijas Kara muzeja fotomateriāli, kas parāda latviešu karavīru ikdienu ierakumos un kaujas laukā. Filmas scenārijs veidots pēc latviešu strēlnieku, viņu tuvinieku un laikabiedru atmiņām. Filma tapusi ar Rekrutēšanas un jaunsardzes centra atbalstu.

Tiksimies Mērsraga Tautas namā jau 18:00! Filmas sākums: 18:05. Pēc filmas noskatīšanās, plkst. 18:30 dosimies lāpu gājienā. 

 
 

Twitter

 

Aptaujas

Kādus Mērsraga suvenīrus Jūs vislabprātāk iegādātos Informācijas centrā? Kas interesē, patīk?
     Rezultāti » 

Reklāma