Mērsraga vidusskolas ziņas

3

Starptautiska ceļojoša fotoizstāde par purviem Mērsragā

2019. gada 2. līdz 23. aprīlī Mērsraga vidusskolā apskatāma starptautiska ceļojoša fotoizstāde “Purvu atjaunošana – ieguldījums klimata pārmaiņu mazināšanā”.

Izstāde tapusi, sadarbojoties piecu valstu (Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas un Vācijas) purvu ekspertiem un fotogrāfiem. Izstāde vērš uzmanību uz purvu ekosistēmām un to mazāk zināmo lomu dabā – klimata regulēšanu, kā arī degradētu purvu atjaunošanas nozīmi klimata pārmaiņu mazināšanā. Purvi regulē ūdens un barības vielu apriti, nodrošina mājvietu augiem un dzīvniekiem, kā arī glabā milzīgus oglekļa krājumus, piedaloties klimata regulēšanā. Tātad purviem ir milzīga loma arī cilvēces eksistences nodrošināšanā.

Izstādi sagatavojuši Latvijas Universitātes Botāniskā dārza speciālisti sadarbībā ar Eiropas Komisijas LIFE programmas finansētā LIFE Peat Restore projekta partneriem citās valstīs. Fotogrāfiju autori ir gan purvu pētnieki un eksperti, kas dokumentējuši savas un kolēģu gaitas un dabā novēroto, gan dabas fotogrāfi, kas novērtējuši purvu neparasto pievilcību dažādos gadalaikos un diennakts stundās. Fotogrāfijās izcelts purvu savdabīgais skaistums, noslēpumainība, sugu un dzīvotņu daudzveidība un tās saglabāšanas nozīme, kā arī parādītas cilvēka darbības pēdas.

Viena no izstādes sadaļām veltīta dabas parka “Engures ezers” kaļķainajiem zāļu purviem. Tie ir izcili ar savu augu sugu bagātību, īpaši ar lielu orhideju sugu skaitu, kā arī neparasti ar veidošanās vēsturi. Projekta laikā no krūmu un jauno koku aizauguma tiks atbrīvots zāļu purvs ar Orhideju taku, kā arī tiks aizsprostoti divi grāvji, lai mazinātu ūdens strauju aizplūšanu no purva. Tiek veikti ūdens līmeņa un veģetācijas pārmaiņu novērojumi, kā arī siltumnīcefekta gāzu mērījumi, lai novērtētu, kā tos ietekmē purva ekosistēmas atjaunošana.

Twitter

 

Aptaujas

Svarīgs ir Jūsu viedoklis: Ja Latvijas valdībai un Saeimai tomēr izdosies realizēt iecerēto Administratīvi teritoriālo reformu, un Mērsraga novadam vairs nebūs iespējas palikt kā patstāvīgam novadam, kura novada sastāvā Jūs Mērsragu gribētu redzēt? Šī izvēle būs svarīga gadījumā, ja tiks piedāvāts vairāk nekā viens - pašreizējais Talsu novada variants.
     Rezultāti » 

Reklāma