Mērsraga vidusskolas ziņas

23

Sadraudzība ar Hvalso skolu jau 16. gadu

Mērsraga vidusskolas skolēni jau 16 gadus dodas apmaiņas vizītēs pie Hvalso skolas skolēniem Dānijā.

Šogad no 12. jūnija līdz 16. jūnijam Mērsragā notika nometne „Taureņu uzlidojums”, bet no 14. augusta līdz 18. augustam Mērsraga vidusskolas 9. klases skolēni piedalījās nometnē „Vikingi” Dānijā.

Mērsraga nometnē pie mums viesojās 16 skolēni un 2 pedagogi no Hvalso skolas. Mēs apskatījām Vecrīgu, spēlējām dažādas iepazīšanās spēles, devāmies orientēšanās sacensībās pa Mērsragu, ko palīdzēja organizēt skolēnu vecāki, proti, katrā kontrolpunktā bija kāds no mūsu skolēnu vecākiem, kuri uzdeva konkrētu uzdevumu katrai komandai. Nedēļas laikā skolēni mācījās mūsdienu deju un apgleznoja T- kreklus, devās nelielā izbraukumā ar kuģīti „Palsa”, apmeklēja mūsu skolēnu ģimenes un devās ekskursijā uz Ventspili.

Dānijas nometnē piedalījās 15 skolēni un 2 pedagogi no Hvalso skolas un 10 skolēni un 3 pedagogi no Mērsraga vidusskolas. Nometnes tēma bija vikingi, tādēļ mēs varējām iepazīt vikingu vēsturi, dzīves stilu un ritumu, proti, mēs devāmies uz Leģendas zemi, kur mums mācīja vikingu rotaļas un spēlēs, katrs varēja no graudiem samalt miltus un izcept maizīti, skolēni varēja braukt ar vikingu laivām, kas atgādināja mūsdienu kanoe laivu, bet bija izgrebtas no koka. Vēl mēs apmeklējām Vikingu kuģu muzeju Roskildē, kur iepazināmies gan ar kuģu tapšanas vēsturi, gan atrasto kuģu atjaunošanas gaitu, paši devāmies izbraucienā ar īstu vikingu kuģi, kur katrs skolēns sēdēja pie sava aira un airēja kuģi, jo tikai tā to varēja virzīt uz priekšu un atpakaļ. Šī bija lieliska pieredze mums visiem!

Protams, ka skolēni iepazinās ar Hvalso pilsētu un tās ievērojamākajiem apskates objektiem, Roskildi un Roskildes katedrāli, kā arī devās izbraukumā ar kajakiem (laivu, kuru vada viens cilvēks). Visas nedēļas garumā mēs daudz staigājām un uzturējāmies svaigā gaisā, iepazīstot Lejres komūnas ainaviskākās vietas. Skolēniem bija brīnišķīga iespēja iepazīt dāņu dzīvesveidu un ikdienas ritmu, tradīcijas un paražas, dzīvojot ģimenēs. Vienu dienu visi skolēni pavadīja kopā dāņu ģimenē, kur varēja izbaudīt gan kopīgas sarunas, gan atvēsinošu peldi baseinā, gan rotaļas un spēles.

Paldies Mērsraga novada domei, Mērsraga vidusskolas kolektīvam par brīnišķīgo iespēju Mērsraga vidusskolas skolēniem piedalīties starptautiskā apmaiņas programmā ar Hvalso skolu, 9. klases skolēnu vecākiem par atbalstu nometnē Latvijā un uzticēšanos brauciena laikā uz Dāniju un pašiem skolēniem par pacietību un izturību visa projekta laikā!

 

Zane Alkšbirze

Twitter

 

Aptaujas

Vai Jums patīk jaunās mājas lapas dizains un funkcionalitāte?
     Rezultāti » 

Reklāma