Mērsraga vidusskolas ziņas

10

Skatuves runas konkurss jeb - ,,Cilvēks ir kaut kas, kas jāpārvar“ (V. F. Nīče)

Cik liels spēks ir uzrakstītam vai pateiktam vārdam? Cik dziļi mūs var aizskart dzeja vai kāds literārs darbs?

Mēs varam dzejoli nolasīt bez emocijām, bet labāk - to izdzīvot. Tieši to teicami izdevās paveikt Mērsraga vidusskolas 7. klases skolniecei Dārtai Krūzei, kura 31. martā piedalījās Kurzeme skolēnu Skatuves runas konkursa noslēguma kārtā Talsos un godam izcīnīja I pakāpi.

Dārta konkursā izpildīja Māras Zālītes dzejoli ,,Martā” un fragmentu no Zentas Mauriņas esejas ,,Liepu lapu laipa’’. Viens no aktuālākajiem jautājumiem, piedaloties šāda veida konkursos, ir saistīts ar literārā darba izvēli. To vairākkārt uzsvēra arī žūrija. Tāpat tekstu nevar iestudēt, tas vienkārši jāizjūt pašam skolēnam. Tas, ko paveica Dārta, ir vārdiem neaprakstāms. Tieši viņa pierādīja, cik patiess ir Nīčes teiciens par sevis pārvarēšanu, kuru Z.Mauriņa izmantojusi arī savā esejā. Cilvēkam ir jāpārvar uztraukums, emociju uzplūdi, jāvirzās uz sevis attīstīšanu un pilnveidošanu. Dārtas uzstāšanās laikā, šķiet, visa auditorija sastinga un izdzīvoja līdzi katru vārdu. Vai skolotājs var vēlēties ko vairāk?

Paldies Dārtai par piedzīvojumu, kuru kopā varējām izdzīvot! Paldies visiem, kas juta līdzi Dārtas panākumiem! Ticu, ka Dārta mūs vēl pārsteigs!

Dārtas skolotāja

Aija Barovska

Twitter

 

Aptaujas

Svarīgs ir Jūsu viedoklis: Ja Latvijas valdībai un Saeimai tomēr izdosies realizēt iecerēto Administratīvi teritoriālo reformu, un Mērsraga novadam vairs nebūs iespējas palikt kā patstāvīgam novadam, kura novada sastāvā Jūs Mērsragu gribētu redzēt? Šī izvēle būs svarīga gadījumā, ja tiks piedāvāts vairāk nekā viens - pašreizējais Talsu novada variants.
     Rezultāti » 

Reklāma