Mērsraga vidusskolas ziņas

14

Soli solī - „Gods kalpot Latvijai!”

Nacionālo bruņoto spēku mērķis ir aizsargāt Latvijas valsts suverenitāti, teritoriālo nedalāmību un tās iedzīvotājus no agresijas.

Bruņoto spēku galvenie uzdevumi ir nodrošināt valsts sauszemes teritorijas, jūras akvatorijas un gaisa telpas neaizskaramību, piedalīties starptautiskajās operācijās, nodrošināt personālsastāva un militārā dienesta rezervju apmācību un piedalīties valsts apdraudējuma situāciju novēršanā. Ārkārtējās situācijās bruņoto spēku vienības iesaistās arī palīdzības sniegšanā civilās aizsardzības sistēmai. „Gods kalpot Latvijai!” – šāds ir profesionālā dienesta karavīru un zemessargu vadmotīvs, ikdienā pildot šos un daudzus citus uzdevumus.

Ar Militārās policijas vienības pienākumiem un uzdevumiem Mērsraga vidusskolas 5. – 12. klašu skolēnus iepazīstināt bija ieradušies kapteinis, kapteiņleitnants Gundars Sokolovskis, virsseržants, bocmanis Uldis Bertāns, seržants Kaspars Čeriņš, štāba virsseržants, kinologs Viktors Cipkins, leitnants Dainis Dementjevs, R. Priede un Mērsraga vidusskolas absolvents, dižkareivis Roberts Sproģis.

23. februāra rītā ar trafaretām mašīnām septiņi stalti vīri un suns no Rīgas ieradās Mērsraga vidusskolā, lai pastāstītu skolēniem, kāds ir policistu darbs bruņotajos spēkos, kādi ir galvenie pienākumi, kur studēt, lai kļūtu par šī darba darītāju. Skolas sporta zālē operatīvi tika sanests speciālais aprīkojums, spectērpi darbam uz sauszemes un ūdenī, tāds kā robots, kuru vada no attāluma ar speciālu ierīci, kas līdzīga datoram, ar kuras palīdzību veic nepieciešamās darbības, piemēram, nezināma saiņa apskatīšanu.

Par šo robotu skolēniem bija liela interese, un ikvienam gribētājam bija iespēja pamēģināt to vadīt. Arī gandrīz 40 kg smagajā spectērpā varēja ietērpties tie, kuri to vēlējās.


Drosminieku nebija daudz, jo tas patiešām ir ļoti smags.


Vislielāko apbrīnu ieguva suņu meitene - Beļģijas sugas kucīte Atacama. Viņas un saimnieka Viktora Cipkina paraugdemonstrējumi bija kā saldais ēdiens tikšanās izskaņā. Acatama klausa ne tikai saimnieka balss pavēlēm, bet lieliski saprot savu saimnieku no viena žesta. Suns trokšņainā zālē spēj koncentrēties un precīzi izpildīt saimnieka dotās pavēles. Pēc kapteiņa stāstītā izrādās, ka šāds Militārās policijas suns dzīvo saimnieka ģimenē. Ja saslimst suns vai saimnieks, tad slimības lapu ņem abi un uz darbu neiziet neviens. Viņu ikdiena un darbs mijas ar atpūtu kopā - solis solī. Laiks paskrēja ātri, un pat skolas zvans uz pusdienām nespēja izkliedēt zinātkāros skolēnus, kuri vēlējās redzēt, dzirdēt un izmēģināt.

Pēc lekcijas vecāko klašu skolēniem sarunā ar kapteini Gundaru Sokolovski izdevās noskaidrot, kādas ir iespējas dienēt, strādāt militārajā policijā, kur studēt, lai apgūtu vajadzīgās zināšanas un prasmes. Mācīties, sportot, izvirzīt mērķi un uz to tiekties - tāds bija kapteiņa vēlējums mūsu jauniešiem. Uz atkal tikšanos nākamajā gadā!

Paldies šiem drosmīgajiem un stiprajiem cilvēkiem, kuri zina savu darbu, veic to ar vislielāko atbildību un dara to no visas sirds, lai Latvijas iedzīvotāji dzīvotu mierā un laimīgi!

Lita Grudkina