Mērsraga Mūzikas un mākslas skolas ziņas

22

APSVEICAM! Godalgotas vietas Mērsraga Mūzikas un mākslas skolas ansambļiem

Pūpolsvētdienas vakarā žūrija paziņoja visiem konkursantiem savu vērtējumu. Konkurss “Uzstaro 2022” ir noslēdzies. Un mūzikas skolas meitenes ir priecīgas.

Žūrija abiem Kora klases ansambļiem piešķīrusi godalgotu vietu. . 4.- 6. kora klases ansamblim “Ledenes” I Pakāpes Diploms (64 punkti). Paldies, Rebekai Laurai Balodei, Annai Krūzei un Kristiānai Keitai Tulpei.1.- 2. kora klases ansamblim “Harmonija” nopelnīts II Pakāpes Diploms (59 punkti). Paldies, Elīzai Brunsliepai, Andretai Dzērvei, Zanei Štrodahai un Artūram Ozollapam

Katram godalgotam vietu ieguvējam tiek pasniegta kokamatnieka Mārtiņa Ķizuļa darinātās medaļas un organizatoru veidotie Diplomi.

Kora klases pedagoģe Inese Ozollapa

Informācija no konkursa organizatoriem.

 

Lieldienu laika konkursā šogad iesūtīti 107 video, kuros dzied 273 konkursa dalībnieks no 38 dažādām Latvijas vietām – dažiem, Bārtas, Bauskas, Balviem, Baložiem, Carnikavas, Daugavpils, Gulbenes, Ikšķiles, Ilūkstes, Jūrmalas, Jēkabpils, Jelgavas, Jaungulbenes, Kuldīgas, Ķekavas, Kazdangas, Limbažiem, Liepājas, Lielvārdes, Mārupes, Medemciema, Mērsraga, Neretas, Olaines, Preiļiem, Piņķiem, Rīgas, Rūjienas, Rēzeknes, Siguldas, Salacgrīvas, Tukuma, Talsiem, Trikātas, Ventspils, Valmieras un Vaiņodes. Konkursam audzēkņus sagatavojuši 55 pedagogi.


Šogad mūsu konkursa žūrijā:

Gatis Poriņš – Ventspils Mūzikas vidusskolas vokālās nodaļas vadītājs, vokālais pedagogs;

Madara Rutka – grupas „Miera Vējos” soliste un mūzikas skolotāja;

Helmuts Feldmanis – Anglijā dzīvojošs mūziķis, komponists, dziedātājs un aranžētājs;

Jānis Kalniņš – grupas „Roja” solists, komponists un vokālais pedagogs.

 

Žūrijas komentāri:

Gatis Poriņš – Tikko noslēdzies jauno vokālistu konkurss „Uzstaro 2022”, kurā dažādās vecuma grupās piedalījās 3 līdz 25 gadus jaunie dziedātāji. Liels prieks dzirdēt un redzēt to, ka pat šajos sarežģītajos apstākļos, kādos esam pavadījuši visu iepriekšējo gadu, vēlme rast iespēju dziedāt, mācīties, muzicēt nav zudusi, iespējams, pat tieši otrādi – pašlaik vairāk kā jebkad novērtējam to, cik svarīga ir vokālā māksla un iespēja uzstāties publikas priekšā.

Vērtējot priekšnesumus, varu droši teikt, ko redzu: mūsu jaunie dziedātāji ir ļoti spējīgi, talantīgi un neatlaidīgi bērni un jaunieši, un daudziem varu prognozēt labas nākotnes perspektīvas dziedāšanas jomā! Atliek vien turpināt iesākto ceļu, cerēt uz situācijas nostabilizēšanos un produktīvām nodarbībām klātienē, kas ir tik svarīgi maziem un lieliem vokālistiem! Paldies visiem dalībniekiem par skaistajiem, radošajiem un rūpīgi iestudētajiem priekšnesumiem!

 

Madara Rutka – Priecājos par visiem jaunajiem dziedātājiem, Jūs esat “Lieliski”, katrs viens! Mūzika, tā attīsta un pilnveido mūs, jebkurā vecumā, un klausīties tik skaistus, un emocionāli piepildītus priekšnesumus, tas man bija brīnišķīgs ceļojums mūzikā. Konkursa dalībnieki ir ļoti atbildīgi un nopietni gatavojušies, tas ir redzams viņu priekšnesumos. Pateicoties pedagogiem, ir paveikts brīnišķīgs un liels kopdarbs, vēlu arī turpmāk, daudz radošu ideju.

 

Helmuts Feldmanis – Bija patiess prieks un gods iesaistīties žūrijas darbā un neklātienē iepazīties ar daudziem talantīgiem jaunajiem dziedātājiem. Kā jau konkursā, ne vienmēr uzvar visi, tomēr jāatzīst, ka katrs dalībnieks ir ieguldījis milzīgu un nenovērtējamu darbu gatavojoties šim konkursam. Ir gandarījums redzēt degsmi un dziedāt prieku, kas izstaro no katra konkursanta un ir saklausāms katra dziedātāja balsī.

Manuprāt, stilistiski dziedātāju spektrs ir ļoti plašs. Daudziem no konkursantiem ir visas dotības, lai kļūtu par spožām estrādes zvaigznēm. Tā pat, daudzus dziedātājus savā pulkā labprāt redzētu vokālie ansambļi un kori. Varam būt droši, ka arī šī tradīcija pārmantosies jaunajā paaudzē.

Paldies visiem pedagogiem par ieguldīto darbu. Ik vienā konkursā ļoti svarīga ir pareiza repertuāra izvēle – dziesma, kas spēj pilnībā atklāt dziedātāja vokālās prasmes. Pavisam droši, komponistiem par izpildītāju trūkumu vokālajā mūzikā nav jāsatraucas. Aug profesionāli spēcīga jaunā maiņa. Dziesma ir atradusi ceļu pie jums. Lai jums izdodas atrast un noturēt savu ceļu lielajā dziesmu pasaulē.

Lai veiksme un izdošanās ik vienam.

 

Jānis Kalniņš – Sākšu ar PALDIES. Šis ir attālinātais konkurss, bet šajā video vērtēšanas koncepcijā dalībnieki iegūst un tajā pašā laikā daudz ko zaudē, jo tiešais kontakts nevar neko atsvērt! Protams, uztraukums neklātienē nav un tas ļauj brīvāk izpildīt dziesmu!

Manuprāt, vajadzētu video standartu un kritēriji kā būtu jāveic dziesmas filmēšana, jo šī kvalitātes dažādība man traucēja vērtēšanai. Vēlētos, lai dziesmas tiktu izpildītas latviešu valodā, audzinot patriotismu, valodas izkopšanu. Dziedāt angļu, franču, spāņu un citās valodās ir apsveicami, bet tai ir jābūt īpašai pieejai lai bērni nākotnē būtu konkurētspējīgi ārpus Latvijas! Pats pamats ir svarīgs, un gadiem iedziedātas kļūdas ir grūti labojamas, dažreiz, pat neiespējami!

Paldies par iespēju dzirdēt jaunos dziedātājus! Vēlos norādīt, ka gandrīz visiem ir intonācijas problēmas. Pie tā vajadzētu vairāk strādāt un padalīties ar metodēm kā var izkopt dziedāšanas tīrību. Izvēlamies vienkāršāku dziesmu, bet nodziedam perfekti. Pārlecot pāri savam līmenim iegūstam nepārliecinošu sniegumu!

Lai visiem izdodas! Paldies.

 

Žūrija visus dalībniekus vērtēja pēc punktu sistēmas:

1) repertuāra izvēle atbilstoši vecumam un spējām (max 10 punkti),

2) priekšnesuma sniegums un tēls ( max 10 punkti),

3) tehniskais izpildījums un vokālā prasme (max 10 punkti),

4) pedagoga radošā pieeja, noformējums ( max 5 punkti).

Maksimālais punktu skaits no viena žūrijas komisijas pārstāvja iespējams 35 punkti.

Katrā vecuma grupā un kategorijā tika noteikti 1.,2.,3.vietas ieguvēji un žūrija noteica arī Grand prix titula ieguvēju. Šogad tie visi ir rīdzinieki.

 

GRAND PRIX SOLISTS – mūsdienu estrādes dziedātājs Emīls Upītis, 4
gadi, 67 punkti, PEDAGOGS: Gunta Stade, Rīga

GRAND PRIX SOLISTS- akadēmiskais dziedātāja Adrija Silva Kukuvasa, 18
gadi, 67 punkti, PEDAGOGS: Karmene Radovska, Jūrmala

GRAND PRIX GRUPA- akadēmiskie dziedātāji- Rīgas 45. vidusskolas
vokālais ansamblis, 65 punkti, PEDAGOGS: Kristīne Paņko, Rīga

SKATĪTĀJU SIMPĀTIJA „LIKE” īkšķīša un „Youtube
skatītākais” Emīls Upītis, 4 gadi, PEDAGOGS: Gunta Stade, Rīga

LABĀKAIS PEDAGOGS – Svetlana Šibajeva, Rīga

 

Paldies par dalību konkursā un novēlam mīlēt dziesmu un labus rezultātus!

 

PRIECĪGU PŪPOLSVĒTDIENU!