Mērsraga Mūzikas un mākslas skolas ziņas

5

Izskanējis V Starptautiskais vokālistu konkurss „Gaismas dziesmas Kandavā 2021”.

Konkursu pārstāvēja Mērsraga PII “Dārta” ansambļa bērni: Klinta Brunsliepa, Ernests Karlsons, Intars Kniploks, Kate Rožkalne un Emīlija Grīnberga Freimane. Ieguva 3.vietas Diplomu. Un 2.vietas Diplomu ieguva Mērsraga mūzikas un mākslas skolas 1. – 2. kora klases kvartets “HaRmonija” audzēkņi: Elīza Brunsliepa, Andreta Dzērve, Zane Štrodaha un Artūrs Ozollapa.

Žūrijas vērtējuma laureātu diplomus un roku darinātās mākslinieka Mārtiņa Ķizuļa un Lauras Ušķes medaļas ir godam nopelnīts.

Paldies vecākiem par atbalstu!

Paldies Evitai Vinklerei, Terēzijai Zondakai un Jānim Kaļiņičenko par konkursa atbalstošo plecu!

DZIESMU VIDEO:
https://www.youtube.com/watch?v=621Q7p3A1m0

https://www.youtube.com/watch?v=gBDo6QFg27k

 

Mūzikas skolotāja

Inese Ozollapa

Par pašu konkursu - 

Šajā ziemas dziesmu konkursā tika aicināti piedalīties dziedātāji jebkurā vecumā no 4 gadiem, kuri varēja dziedāt kā solisti, dueti, trio, kvarteti, ansambļi un popgrupas gan akadēmiskajā, gan estrādes žanrā. Attālinātajā konkursā tika iesūtīti 197 video, kuros piedalījās 458 dziedātāji no 38 Latvijas vietām – Ādažiem, Aizkraukles, Balviem, Bauskas, Cēsīm, Dobeles, Daugavpils, Ikšķiles, Jūrmalas, Jelgavas, Kuldīgas, Ķekavas, Kandavas, Lielvārdes, Liepājas, Līvbērzes, Mārupes, Mērsraga, Madonas, Medzes, Olaines, Ozolniekiem, Preiļiem, Rīgas, Rūjienas, Ropažiem, Saldus, Siguldas, Skrundas, Sabiles, Salaspils, Saulkrastiem, Smiltenes, Skrundas, Tukuma, Talsiem, Valmieras, Ventspils, kā arī no Viļņas Lietuvā un Minsteres Vācijā. Visi priekšnesumi redzami youtube konkursa kanālā Gaismas Dziesmas Kandavā2021 https://www.youtube.com/playlist?list=PL5acpfTGa1O4MbQzuqnN82bhUUGggsQVs

 

Gada sirsnīgākajam konkursam dziedātājus sagatavojuši bija 87 pedagogi. Jaunos māksliniekus uz skatuves vērtēja žūrija:

Kristaps Krievkalns – mūziķis, komponists, mūzikas producents, aranžētājs, koncertu un šovu muzikālā pavadījuma autors,

Rūta Dūduma – Ķirse- soliste (Framest, m/a Vintāža), vokālā pedagoģe RDKS mūziklu nodaļā, podkāsta vokālistiem MIKROFONS vadītāja,

Rihards Millers – Nacionālās operas solists,

un Vineta Elksne – soliste (Lady’s sweet), mūzikas pedagoģe, Intara Busuļa pavadošās grupas „Abonomenta orķestris” dalībniece.

Žūrija pēc punktu sistēmas vērtēja dziedātāju priekšnesumus, atbilstoši konkursa nolikumā dotajiem kritērijiem. Individuāli tika skatīta katra vecuma grupa un kategorija, kas netika pielīdzināta citai grupai un kategorijai. Lai spētu izvērtēt lielo dalībnieku skaitu – žūrija sadalījās pāros un katrs pāris vērtēja kādu no vecuma grupām un kategorijām.

Rūta Dūduma un Kristaps Krievkalns vērtēja solistus vecumā no 4-8 gadiem, no 13-16 gadiem, duetus no 4-8 gadiem, no 13-16 gadiem, no 45+ gadiem, popgrupas un ansambļus no 4-6 gadiem, no 45+ gadiem, trio no 13-18 gadiem un kvartetus no 13-18 gadiem.

Vineta Elksne un Rihards Millers vērtēja solistus no 9-12 gadiem, no 17-20 gadiem, no 25-55 gadiem, duetus no 9-12 gadiem, no 17-20 gadiem, trio no 7-12 gadiem, no 25-45 gadiem, kvartetus no 7-12 gadiem, popgrupas un ansambļus no 7-12 gadiem, no 13-18 gadiem, no 25-45 gadiem.

Žūrijas komentāri-

 

Rūta Dūduma -Ķirse: Paldies par daudz pārdomātiem, vizuāli un vokāli skaistiem, noslīpētiem priekšnesumiem. Ieteikumi no manas puses – Ziemassvētku dziesmas katru gadu uzrodas arvien vairāk un vairāk. Ir vērts papētīt dziesmu pūru un atlasīt unikālas, sen nedzirdētas vai dzirdētas, tikai interesantākās aranžijās, versijās; ansambļiem noteikti iesaku daudzbalsības treniņus, vairāk un biežāk sadziedāties; dziesmu ievadus neveidot tik garus; pasmaidīt un piedomāt pie brīvās rokas kustībām; un visbeidzot - Priecīgus visiem Svētkus!

Kristaps Krievkalns: Liels paldies dziedātājiem, vecākiem, pedagogiem par sagatavotajiem priekšnesumiem. Visiem novēlu Priecīgus Ziemassvētkus un skanīgu Jauno gadu.

Vineta Elksne: Mīļie, bērni, pusaudži, jaunieši, pieaugušie! Visi tie, kas ar dziesmu spēj savu iekšējo pasauli atklāt citiem. No sirds jūs visus apbrīnoju par jūsu ieguldīto darbu. Šajā laikā, kad ierobežota satikšanās un tik svarīgo mēģinājumu procesu ir tik sarežģīti realizēt, jūs to spējāt! Jūs tikāt galā ar uzdevumu. Un ar jaunā laika izaicinājumu – “iesaiņot” savu priekšnesumu jaunā – video- veidā… Es no sirds pateicos. Es jūs apbrīnoju. Lieli, lieli MALAČI! Lai jūsu darba spējas jums kalpo par spēka avotu arī turpmāk. Lai arī šis ir salīdzinoši grūts laiks, es uzskatu, ka jūs visi esat iekšēji ļoti spēcīgi, jo tikai tie, kas nepadodas, dzīvē tiek dāvanām. Par skaistu jo skaistu dāvanu sev un citiem – dziedātu dziesmu! Lai tā jūs nekad nepamet un turpina iepriecināt, uzlādēt, dziedināt. Man, vērtējot, uzdevums bija ļoti grūts. Noteikti vieglāk būtu jūs visus redzēt uz vienas skatuves, pie vieniem apstākļiem. Bet, ņemiet par labu. Man bija liels prieks ik katru no jums redzēt. Un ik katrā es varēju ko skaistu gūt. Paldies jums.

Rihards Millers: Bija patiess prieks redzēt tik kuplu dalībnieku skaitu. Ņemot vērā šī brīža Covid 19 situāciju, dalībnieki bija cītīgi gatavojušies. Cits veiksmīgāk, cits ne tik veiksmīgi, bet galvenais ir tas, ko mēs gūstam no konkursa. Iesaku, katram dalībniekam, neskatoties uz rezultātu, ar kritisku aci izanalizēt savu kā arī citu dalībnieku ierakstus, lai varētu mācīties gan no savām un citu kļūdām, gan stiprajām pusēm. Ieteikums pasniedzējiem būtu lielāku nozīmi piešķirt teksta domai. Katrs teikums nes savu ideju vai domu. Balss nav paredzēta, lai tikai veidotu skaistu skaņu, bet tā ir paredzēta, lai uzrunātu klausītāju un izstāstītu stāstu, kas uzrunā.

Konkursa organizatori:

Paldies visiem dalībniekiem, vecākiem, pedagogiem. Mēs no sirds pateicamies par tik skaistiem, pārdomātiem, sirsnīgiem priekšnesumiem un Jūsu ieguldīto darbu. Nākamajās nedēļās strādāsim pie konkursa youtube kanāla popularizēšanas. Ļoti ceram nākamajā gadā tikties ar Jums visiem klātienē – Kandavas kultūras namā.