Mērsraga Mūzikas un mākslas skolas ziņas

22

Kā mērsradzniekiem veicās jauno vokālistu konkursā “Gaismas dziesmas Kandavā 2020”?

13. decembrī notika jauno vokālistu konkurss “Gaismas dziesmas Kandavā 2020”. Šis konkurss tika organizēts citādāk kā ierasts, jo valstī spēkā ir dažādi ar vīrusa Covid 19 ierobežošanu saistīti liegumi. Bērni dzied dziesmas par ziemu jau ceturto gadu un pirmo reizi tas notiek attālināti. Sākotnēji nezinājām, vai dziedātājiem attālinātā konkursā būs interese piedalīties, taču dalībnieku skaits patīkami pārsteidza.

Mērsragu pārstāvēja trīs vokālie ansambļi un viena soliste:

*PII “Dārta” bērnu kvartets “Dārta” ieguva 3.vietu: Adrija Dzērve, Elīza Brunsliepa, Andreta Dzērve, Intars Kniploks, 6 un 4 gadi. Ieguva 59 punktus.

*PII “Dārta” soliste Andreta Dzērve (6 gadi) vairāk kā 40 solistu konkurencē ieguva 62 punktus (trešajai vietai bija 65 punkti, otrajai vietai – 66).

*Mērsraga Mūzikas un mākslu skolas kvartets “Harmonija” ieguva 3.vietu: Artūrs Ozollapa, Zane Štrodaha, Emīlija Misiķe un Rebeka Laura Balode, 7, 8, 9,gadi. Ieguva 62 punktus.

*Duets “Ledenes” ieguva 2.vietu Marta Mišele Ķevle un Anna Krūze, 11 gadi. Ieguva 66 punktus.

 

Konkursā šogad piedalījās 137 video ieraksti, kuros dzied 173 dziedātāji vecumā no 4 līdz 24 gadiem mūsdienu estrādes un akadēmiskajā mūzikas žanrā. To var ikviens YouTube “Gaismas dziesmas Kandavā” kanālā noskatīties https://www.youtube.com/channel/UCSgzJuztEQRUd1CrjV8rBIw/featured

 

Šogad konkursā dalībnieki piedalās no 30 Latvijas novadiem – Ķekavas, Tukuma, Rīgas, Bauskas, Aizputes, Kuldīgas, Ādažu, Ozolnieku, Liepājas, Garkalnes, Mārupes, Siguldas, Stopiņu, Lielvārdes, Valmieras, Talsu, Mērsraga, Balvu, Rēzeknes, Sējas, Ventspils, Ludzas, Skrundas, Jūrmalas, Beverīnas, Piņķu, Ropažu, Salaspils, Staiceles, Olaines. Šim konkursam dziesmas gatavoja 49 pedagogi.

 

Dalībniekus vērtēja žūrija:

Annija Putniņa – dziedātāja, mūziklu aktrise, vokālā pedagoģe;

Gints Ceplenieks – Rīgas Doma kora skolas vadītājs, XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku virsdiriģents;

Jolanta Strikaite – Latvijas Nacionālās operas dziedātāja, bijusi populārās meiteņu estrādes trio „Lady’s Sweet” dalībniece un

Jānis Ķirsis – komponists, producents, pianists, vokālās grupas "Framest" dalībnieks un mākslinieciskais vadītājs, akadēmiskās un estrādes mūzikas pārstāvis.

Katrs dalībnieks maksimāli no viena žūrijas komisijas pārstāvja var iegūt 40 punktus.

 

Vokālā pedagoģe Inese Ozollapa

 

GODALGOTO VIETU IEGUVĒJI SAŅEM DIPLOMUS UN KOKAMATNIEKA MĀRTIŅA ĶIZUĻA UN MĀKSLINIECES LAURAS UŠČAS DARINĀTĀS MEDAĻAS.

Vecāku atziņas:

"Vienmēr prieks par to, ka bērniem ir pedagogs, ar ko kopā dziedāt, mācīties uzstāšanās mākslu, pārvarēt bailes un nedrošību, nebaidīties no kļūdām un grūtībām, apgūstot ko jaunu. Tas vienmēr ir svarīgi. Kāds man nesen sacīja – uztraukums un bailes mēdzot pazust tikai pēc 20 gadiem, gribas piekrist, ka dažkārt tā ir. Arī es joprojām uztraucos pirms katras uzstāšanās, bet tas nekad vairs nav tā, kā skolā, kur reti nācās uzstāties un bija burtiski sevi jāsalauž. Paldies skolotājai Inesei par ieguldīto darbu un pacietību! Darbs ar bērniem nekad nav viegls. Protams, vienīgi žēl, ka šajā reizē bērni nevarēja baudīt uzstāšanos klātienē. Un tomēr – prieks, ka mēs kā vecāki varam būt atbalsts ne vien bērniem, bet vajadzīgā brīdī arī pedagogiem. Veiksmi, izdošanos un izaugsmi arī turpmāk!"

Adrijas un Andretas mamma Inga

 

"Jebkurus mērķus var saniegt ar savu darbu un sirsnīgu pedagogu."

Rebekas mamma Saulcerīte

 

"Priecājamies, ka meitenes varēja piedalīties šajā dziedāšanas konkursā. Kaut arī attālināti, šī bija vērtīga pieredze mums visiem, arī vecākiem. Gatavošanās process konkursam notika samērā īsā laikā, bet ar atbildīgu un radoši darbīgu pieeju. Sirsnīgs paldies Laurai Elizabetei Ķiršakmenei un Jānim Kaļiņičenko par atbalstu dziesmas video izveidē. Jau otro reizi pierādām, ka rūpīgi strādājot, piedalīšanās konkursos atmaksājas ne tikai ar jaunu pieredzi, bet arī ar godalgotām vietām! Paldies skolotājai un meitenēm par ieguldīto darbu."

Annas mamma Inta un Martas Mišeles mamma Jevgēņija

 

Ginta Ceplenieka komentārs:

"Paldies par darbu visiem pedagogiem, koncertmeistariem, video, skaņas un gaismas operatoriem, scenogrāfiem! Paldies arī konkursa organizatoriem! Vislielākais paldies par izteiksmīgiem priekšnesumiem visiem bērniem un jauniešiem. Bija ļoti aizkustinoši klausīties akustiski sakārtotus, vizuāli pārdomātus un saturiski gaumīgus video ierakstus – gan montētus, gan “dzīvo priekšnesumu video ierakstus. Vēlu visiem nerimstošu dziedāt prieku neskatoties uz izaicinājumiem un vēlu neatlaidību ceļā uz savu sapņu piepildījumu! Skaistus svētkus! Esiet veseli!"

Annijas Putniņas komentārs:

"Liels prieks par bērnu un pedagogu atsaucību un degsmi, kas sajūtams video. Ļoti žēl, ka katrs no šiem bērniem nevar saņemt aplausus klātienē, bet, katrā ziņā, nosūtu virtuālus smaidus un ovācijas gan bērniem, gan skolotājiem. Patīkami, ka dziesmas neatkārtojas, un varēja noklausīties visdažādākās Ziemassvētku melodijas. Lai radošs un iedvesmas pilns Jaunais Gads!"

Jolantas Strikaites – Lapiņas komentārs:

"Vērtēt bija ļoti grūti, jo daudz dalībnieku un dažādi izpildījumi. Manuprāt, ja pārstāv popmūzikas žanru, tad visiem jādzied būtu ar mikrofonu, bet arī klasiskajiem dziedātājiem daudziem nav skaidrs, ko šis žanrs nozīmē un kādas tur ir vokāla prasības, kas raisīja man pārdomas. Noteikti nākamajā attālinātajā konkursā tas būtu jāiekļauj nolikumā, jo neskatoties uz to, ka pedagogi ir profesionāli, tomēr katrs mēs izprotam lietas savādāk. Domāju, ka pedagoga radošums nav tikai interjera iekārtojums par ko būtu jādod 10 punktus. Kopumā dziedātāji ļoti gatavojušies un man bija prieks vērtēt. Lai Jums visiem GAIŠI SVĒTKI!"

Jānis Ķirsis novēl visiem PRIECĪGUS ZIEMASSVĒTKUS un saka vislielāko paldies par doto iespēju Jūs klausīties un vērtēt!