Mērsraga Mūzikas un mākslas skolas ziņas

22

Mazo mērsradznieču dalība konkursā “Jūras zvaigzne” – 2019

Ventspils Mūzikas vidusskolā norisinājās V Kurzemes reģiona mūzikas skolu kora klašu solistu, duetu un ansambļu konkurss “Jūras zvaigzne”, kas tika veltīts izcilajai Ventspils novadniecei un operdziedātājai Alīdai Vānei.

Konkurss norisinājās divas dienas. 17.oktobrī ar atklāšanas koncertu Ventspils koncertzālē “Latvija” sākās dziedātāju sacensības. Konkursā piedalījās audzēkņi vecumā no 7 – 16 gadiem, kopā ap 80 dziedātāju 70 skolotāju pavadībā. Tika pārstāvētas 21 Latvijas mūzikas skola (arī Mērsraga, Lielvārdes, Saldus, Talsu, Liepājas, Kolkas, Rojas, Sabiles, Valdemārpils, Vaiņodes, Ogres, Jūrmalas, Ādažu, Babītes, Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas vidusskola u.c.).

Konkursa rīkošanas mērķis ir kora klašu audzēkņu profesionālo prasmu attīstība, iespēja apgūt uzstāšanās kultūru un tuvāk iepazīties ar koncertdarbību, kā arī veicināt audzēkņu apmācības procesa kvalitāti. Dalībnieki mācās izprast arī atskaņojuma kultūru un mākslinieciskās gaumes izkopšanu. Vienlaikus bērni, piedaloties šādā konkursā, palīdz saglabāt arī latviešu tautas dziesmu dziedāšanas tradīciju un popularizē latviešu komponistu oriģināldziesmas un, protams, veicina audzēkņu daudzbalsīgās dziedāšanas prasmes. Arī jebkuram iesaistītajam pedagogam šī bija lieliska pieredzes apmaiņa.

Mērsraga Mūzikas un mākslu skolu pārstāvēja 4.kora klases duets: Anna Krūze un Marta Mišele Ķevle. Meitenes drosmīgi ieskandināja jaunās koncertzāles “Latvija” skatuvi un saņēma 3.vietas diplomu.

Konkursa norisi atbalstīja un dāvanās varējām ieraudzīt: Ērika Ešenvalda dziesmu krājumus, biedrības “DoSim” dziesmu krājumus, izdevniecības “Music Baltica” dziesmu krājumus, biroja preču veikala “CHARLOT” pildspalvas, piezīmju klades, kā arī dažādas dāvanas no citiem uzņēmējiem - Olimpiskā centra “Ventspils”, saldumu ražotāja “Skrīveri”, Latvijas Radio kora, mūzikas instrumentu veikala “Mūzikas centrs”, Latvijas Nacionālā kultūras centra un Koncertzāles “Latvija”.

Paldies bērnu vecākiem par atbalstu!

Mērsraga Mūzikas un mākslu skolas

Kora klases pedagoģe Inese Ozollapa