Mērsraga Mūzikas un mākslas skolas ziņas

24

No Van Goga līdz Kotello

Mērsraga Mūzikas un mākslas skolas Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas skolēni 23. septembrī devās apskatīt multimediālu izstādi „Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”.

Izstādē redzami modernisma mākslas galvenie virzieni - impresionisms, ekspresionisms, abstrakcionisms, sirreālisms. Tajā mūsu acis priecēja Kloda Monē, Edgara Degā, Pola Gogēna, Anrī Ruso, Anrī de Tulūza-Lotreka, Gustava Klimta, Pola Sinjaka, Pīta Mondriāna, Amedeo Modiljāni, Vinsenta van Goga, Pjēra Ogista Renuāra, Huana Grīsa, Paula Klē, Franča Marka, Vasilija Kandinska un Kazimira Maļeviča darbi, kas tika attēloti HD kvalitātē uz neparasti lieliem ekrāniem. Mākslas darbu demonstrāciju pavada atbilstoša mūzika. Šī izstāde ir izcils multimēdiju šovs, kas guvis skatītāju atzinību jau daudzviet Eiropā. Projekta realizēšanā izmantotas tehnoloģijas, kas apvieno multimediju, kino un interaktivitāti, demonstrējot slavenu mākslinieku gleznas no pasaules labākajiem muzejiem. 

Mūsu skolas audzēkņi novērtēja un izbaudīja mākslas darbus un veidu, kā tie tika parādīti. Skatītājam rodas sirreāla sajūta, ka šie mākslas darbi atdzīvojas un kustas, radot sajūtu, ka mēs kustamies tiem līdzi. Piemēram, kāds audzēkņiem labi pazīstams kubisma darbs it kā ietilpst sevī pašā vairākas reizes - darba  centrā atrodas caurums, caur kuru izejot, mēs atkal redzam to pašu attēlu, un tā tas atkārtojas bezgalīgi.

               ”Izcilie modernisti” nebija vienīgā izstāde, ko apskatījām šajā braucienā. Pēc pārsteidzošā šova  mēs devāmies uz izstādi „Modernā telpa”, kurā bija apskatāmas Gedimina Kotello lelles un Līvijas Brigitas Pavlovskas interjera darbi. Izstāde notiek Mākslas stacijā “Dubulti” un tā akcentē Gedimina Kotello ieguldījumu leļļu filmu jomā. Tā piedāvā plašu oriģinālzīmējumu klāstu, leļļu skulptūras un filmu programmu. Katra Gedimina Kotello lelle izskatās unikāli, un bija redzams, ka tās bērnos rada interesi, īpaši animācijas filmas, kurās lelles bija redzamas.

Santa Madara Neilande