Mērsraga Mūzikas un mākslas skolas ziņas

25

Latvijas gada ģitārists 2019

12. aprīlī Latvijas profesionālās ievirzes mūzikas skolu un mūzikas vidusskolu labākie klasiskās ģitāras spēlētāji pulcējās konkursā Iecavā, lai noskaidrotu šā gada titula “Latvijas gada 2019.” īpašnieku.

Piecās vecuma grupās piedalījās gandrīz 80 jaunie ģitāristi no 25 skolām. Konkursu vērtēja pazīstami Latvijas ģitāristi, pedagogi Kaspars Zemītis, Ainārs Macpans, Māris Kupčs.

   Mērsraga Mūzikas un mākslas skolu konkursā A grupā pārstāvēja 2. klases audzēknis Alekss Aleksejs Afoņins (pedagogs Andrejs Zemturis). Dalībniekiem bija jāizpilda divi dažāda rakstura skaņdarbi, no kuriem viens bija obligātais skaņdarbs, otrs izvēles. A grupas obligātais skaņdarbs bija Kaspara Zemīša kompozīcija “Rotaļa.” Kā izvēles skaņdarbu Alekss atskaņoja T. Tisserand “Petite suite folk.” Aleksim konkursam bija jāgatavojās ļoti nopietni, jo obligātais skaņdarbs bija izvēlēts tehniski sarežģīts, un prasīja ne mazums pūļu tā sekmīgai apgūšanai. Patiess prieks bija brīdī, kad tika paziņoti konkursa rezultāti un žūrija Alekša uzstāšanos novērtēja ar atzinības diplomu (  līdz trešai vietai pietrūka tikai 0, 07 punkti).

  Žūrija apbalvoja arī labākos obligātā skaņdarba izpildītājus un diplomu  “Par labāko konkursa obligātā skaņdarba interpretāciju A grupā” saņēma Mērsraga Mūzikas un mākslas skolas audzēknis Alekss Aleksejs Afoņins. Brīdi vēl priecīgāku padarīja tas, ka diplomu pasniedza obligātā skaņdarba autors, Latvijā pazīstamais ģitārists Kaspars Zemītis. Domāju, ka tas ir unikāls un vēsturisks sasniegums mūsu mazajai skoliņai.

  Lai sasniegtu šadus panākumus, nenovērtējams atbalsts mācību procesā ir audzēkņu vecākiem. Paldies Alekša vecākiem, kas vienmēr bijuši ieinteresēti sava dēla attīstībā un izaugsmē.

 

Mērsraga Mūzikas un mākslas skolas ģitāras skolotājs Andrejs Zemturis.

Twitter

 

Aptaujas

Svarīgs ir Jūsu viedoklis: Ja Latvijas valdībai un Saeimai tomēr izdosies realizēt iecerēto Administratīvi teritoriālo reformu, un Mērsraga novadam vairs nebūs iespējas palikt kā patstāvīgam novadam, kura novada sastāvā Jūs Mērsragu gribētu redzēt? Šī izvēle būs svarīga gadījumā, ja tiks piedāvāts vairāk nekā viens - pašreizējais Talsu novada variants.
     Rezultāti » 

Reklāma