Mērsraga Mūzikas un mākslas skolas ziņas

8

Mērsraga Mūzikas un Mākslas skolas rudenīgā ekskursija uz Liepāju

Ir sācies jauns mācību gads arī Mērsraga Mūzikas un mākslas skolā. Kā jau katru gadu mūsu pagasts nodrošina skolēniem braucienu-mācību ekskursiju.

Šogad mūsu izvēle 21.septembrī bija par labu attālajai Liepājai, kurā arī piedzimstot vējš..

Vispirms tika apmeklēta starptautiski atzītā arhitektūras pērle- Liepājas koncertzāle Lielais Dzintars. Skolēnus fascinēja tās lielums, interesantā ārsienas krāsa , iekštelpu plašums ar neskaitāmiem stāviem un labirintiem.

Protams, ieplānojām apmeklēt arī mums radniecīgu skolu- Liepājas Bērnu Mākslas skolu. Tajā skolas direktore mums pastāstīja par mācību darbu, izrādīja visas skolas telpas. Bērnu darbu izstādē mūsu skolēni atpazina M.Rotko un J.Rozentāla darbu interpretācijas . Mums patika arī skolas iekštelpu noformējums un lielā mācību priekšmetu izvēle. Kā piemiņu  skolai uzdāvinājām mūsu skolēnu darbu un krūzīti ar Mērsraga logo.

Bija ļoti ,ļoti skaista un saulaina diena, tāpēc pusdienas pauze mums bija brīvā dabā parkā.

Tad mūsu nākošie apskates mērķi bija saistīti ar vides objektiem. Kā pirmais ar saviem metāla zariem dižojās Līvu grupai veltītais Spoku koks, kurš atskaņoja šī vēsturiskā ansambļa melodijas. Turpinājām ceļu Liepājas pētniecībā , meklējot Liepājas himnai -  Pilsētā, kurā piedzimst vējš , veltītās skulptūras. Atradām gan pelēko vārnu, gan dzintara latviešu galdu, gan zārcinieku, gan stabā sēdošo telefonistu.

Skolēni sarunās atzinīgi vērtēja pilsētas sakoptību, dizaina un noformējuma interesantās idejas. Re, kā māksla dzīvo mums visapkārt!

Skolēniem tika dots arī uzdevums -apdomāt idejas, lai skolā mācību stundu ietvaros  radītu savus logo , projekta zīmējumus un fantāzijas maketus Mērsraga koncertzālei… Darbiņu izstāde noteikti sekos…!

Ekskursija  bija izdevusies un  iespaidiem piesātināta . Skolēni paplašināja savu redzesloku par kultūras un mākslas norisēm. Sajutām arī jauku mūsu kolektīva saliedētību! Prieks par skoliņas    jaunpienācējiem, kuri jau lieliski iekļāvušies mūsu pulciņā!

 Paldies par nodrošinājumu pagastam!

 

 Vizuālās mākslas skolotāja  Larisa Štrause