Mērsraga Mūzikas un mākslas skolas ziņas

22

Deja varavīksnes dārzā

10.martā Kuldīgas Mākslas namā nu jau 9 reizi notika Kurzemes reģiona Mūzikas skolu vispārējo klavieru klašu audzēkņu koncerts- festivāls, kur mūsu skoliņu devās pārstāvēt 5.flautas klases audzēkne Sanija Luīze Ščebrova.

Sanija pie manis klavierspēli apgūst pirmo gadu. Droši vien ne visi zina, kas ir vispārējās klavieres? Tas ir instruments, kura spēli obligāti jāapgūst tiem audzēkņiem, kuri mācās spēlēt citus mūzikas instrumentus.
Šogad festivālā piedalījās 22 audzēkņi no Ventspils, Liepājas, Talsiem, Kuldīgas, Tukuma, Saldus, Kalētu, Nīgraudes, Piltenes un Sabiles Mūzikas skolām.


Festivālā vajadzēja atskaņot divus dažāda rakstura skaņdarbus- deju un skaņdarbu par ziediem.
Manuprāt, ļoti jauka tēma! Sanijai izvēlējāmies populārā operešu komponista I.Kalmana Valsi no operetes Silva un latviešu tautasdziesmas ,,Stādīju ieviņu,, Jēk. Graubiņa apdari. Sanijas sniegums bija drošs un muzikāli izteiksmīgs. Satraukums bija milzīgs, jo zāle liela, klavieres arī lielas un skanīgas, daudz publikas (visiem pat nepietika vietas, kur apsēsties), taču Sanija ar visu veiksmīgi tika galā. Man patiešām bija prieks par viņu!


Mājās atgriezāmies ar pozitīviem iespaidiem un emocijām. Nākamgad noteikti brauksim atkal!
Liels paldies mūsu skolas direktorei Alitai Ozoliņai par atbalstu!
Tādos brīžos ir patīkami, ka blakus ir cilvēks, kuram nav vienalga, kā nospēlēs audzēknis. Arī es jutos priecīga, ka viņa mums bija līdzi!
Protams, ka paldies arī mūsu pašvaldībai par transportu un šoferītim Jānim par vizināšanu.

Inguna Grīnvalde,
Mērsraga Mūzikas un mākslas skolas klavierspēles pedagoģe