Pirmsskolas izglītības iestāde "Dārta" ziņas

31

Krāsas uz rudens audekla „Kastanīšos”

Rudens savu audeklu iekrāso pamazām, un mēs – mazie “Kastaņu” grupas mākslinieki esam gatavi būt daļa no lielā mākslas darba, iezīmējot savus rudens rakstus kopējā mākslas darbā.

Esam iesākuši savu pasaules izpētes ceļojumu kopā, viens otru pieņemot par „savējo”. Nav tikai divas nokrāsas – baltā un melnā. Nav tikai divas patiesības – pareizā un nepareizā. Nav tikai divi jēdzieni – labi un slikti. Mēs esam cilvēki pasaulē, kurā visu mūžu mācāmies – krītam, ceļamies un izdzīvojam savas mazās un lielās uzvaras, mazos un lielos zaudējumus. Pirmais ceļojums uz lielo mežu bija atklājumiem pilns. Izrādās, ka arī rudenī zied pienenes, pīlādži ir garšīgi, priežu galotnes nevar saskatīt, priežu skujas zaros nevar saskaitīt. Izrādās jūru var saklausīt arī tad, kad nevar to redzēt, zirnekļu tīkli ir smalki un tajos kāds „iekarinājis” ūdens pilienus.

       Katra diena ir mazs piedzīvojums, šūpoles, kurās šūpoties. Neparasts bija arī mūsu mazais ceļojums uz saimniecību, kas atrodas pavisam tuvu bērnudārzam. Laipni mūs uzņēma mājas saimniece Ņina un iepazīstināja ar savu saimi – divām kazām, vistām, gaiļiem, pērļu vistiņu. Vērojām, cik dažādas var būt mājputnu izdētās olas – no baltām, līdz zaļgani raibām, lielām un pavisam mazītiņām. Apguvām prasmi rūpēties par mājdzīvniekiem un vienam par otru. Pacienājām Ņinas tantes saimi ar vecāku sarūpētiem gardumiem – maizi, graudiem, āboliem, burkāniem, kāļiem .

            Šajā rudenī atklājām, ka grāmatu pasaule ir neparasta un ļoti īpaša. Tajā mājo gan ļoti biezas, gan ļoti plānas grāmatas, lielas un mazītiņas grāmatas, grāmatas ar attēliem un bez tiem, taču visās dzīvo kāds stāsts, vēstījums vai zīmējums. Pasaku feja,  iespējams, nemaz neeksistē, taču tikpat iespējams ir tas, ka ikreiz, kad tu atver kādu grāmatu un pāršķir kārtējo lappusi, lai to izlasītu, Pasaku feja ir tavā tuvumā, lai pie tevis nonāktu tieši šī grāmata, un tu izlasītu tieši šo stāstu. Izrādās, patiesība ir tā, ka arī Mērsraga bibliotēkai ir sava Pasaku feja.

            Piedalījāmies arī projektā „Mazgā rokas”, kura laikā iepazināmies ar Mikrobu un Burbulīti. Apguvām soļus, kā mūsu rokas, kas ikdienas darbos kļuvušas ne tik tīras, atkal kļūst baltas, tīras un smaržo pēc ziepēm. Iepazinām Burbulīti, kas saulē spīd un Mikrobu, kas ir netīrs un pinkains. Krāsojām attēlus un savus darbiņus  aizsūtījām projekta organizētājiem vērtēšanai.

       Oktobra pēdējo nedēļu veltījām tēmai „No grauda līdz maizei”. Visu nedēļu gaidījām ciemos arī bērnu vecākus, radot iespēju viņiem pabūt vidē, kurā viņu bērns pavada dienas lielāko daļu. Mīļš paldies visiem vēcākiem, vecvecākiem un citiem tuviniekiem, kas kopā ar savu bērnu paskatījās uz pasauli viņa acīm, saskatot nesaskatāmo, saklausot nesaklausāmo.

        Pavisam drīz kailos koku zarus apsegs balts sniegs, saule arvien retāk rotaļāsies uz tava bērna degungala, taču galvenais, lai viņa un jūsu acīs spēlējas prieks – īsts, dzīvs prieks, kas katrā dienā, pat vispelēkākajā, ļauj saskatīt miljons nokrāsas.

 

                   

                                                                „Kastanīšu” audzinātāja Dace un auklīte Līga