Pirmsskolas izglītības iestāde "Dārta" ziņas

24

„Sprīdīšu” rudens darbi

„Sprīdīšu” grupas bērni rudens cēlienā čakli strādājuši. Mēs esam jau lielāki paaugušies, jo mums ir 5 gadi, un dodamies izzināt pasauli ar lielāku sapratni un aizrautību. Apgūti pirmie burti un cipari. Iepazīta dārza daudzveidība rudenī: augļi un dārzeņi.

Nav nemaz tik vienkārši izšķirot, kurš auglis, kurš dārzenis. Pētījām un domājām, kā aug burkāns, kā kāposts, kā gurķis un pārējie gardumi. Mežā lasījām sēnes. Čaklākais sēņotājs izrādījās Marsels, kurš atrada visvairāk baravikas.

Īpaši tuva tēma bērniem ir dzīvnieki. Katrs aizrautīgi pastāstīja par saviem mājdzīvniekiem – kādi tie ir, un kā pats par viņiem rūpējas.

Noskaidrojām, kuri ir mājdzīvnieki, kuri savvaļas dzīvnieki un kā tos atšķirt? Iepazināmies ar dzīvnieku mazuļiem. Kas ir sivēna mamma, kas kucēna tētis un kas ir kumeliņa vecāki. Bērni un viņu vecāki čakli nesuši suņu un kaķu barību, lai sarūpētos cienastus nosūtītu uz Talsu dzīvnieku patversmi. Esam savākuši zīles un kastaņus, kas mācību darbā labi noderēs. Paldies visiem vecākiem par palīdzību!

30.oktobrī Krišjānim Baronam dzimšanas diena. „Sprīdīši” tagad zina, ka Dainu tēvs ir savācis ļoti daudz brīnišķīgu tautasdziesmu, kuras mēs ar prieku lasām un mācamies no galvas.

Liels prieks, ka daudz no runātā, pētītā, zīmētā un veidotā bērniem top skaidrs un pazīstams. Visi jau pazīst ozolu, kļavu un bērzu. Par dārzeņiem runājām septembrī, bet oktobra beigās Marsels, lai pacienātu savus draugus atnesa puķkāpostu. Pats šo dārzeni ļoti prasmīgi prezentēja – kāda tam garša, kā izskatās un cik veselīgs tas ir!

Ziema tuvojas, un arī tumšie, garie vakari. Iedegsim siltās svecītes un domāsim gaišas, saulainas domas!

Visur man saule spīd,
Kad saulīte uzlēkusi.
Visur man labi ļaudis,
Kad es pate laba biju.

 

Audzinātāja  Vaira