Pirmsskolas izglītības iestāde "Dārta" ziņas

18

Mēs esam pīlādžodziņas kā mazas, sārtas podziņas

Straujiem soļiem aizsteidzas oktobris un man godīgi jāatzīst – neticas, ka paskrējis jau vēl viens mēnesis. Stundas un dienas aizrit tik strauji, ka gribas vismaz kādu mirkli no tām saglabāt kādā atmiņu lādītē.

Saulains un silts pienāca 1. septembra rīts. Ar krāsainiem ziediem rokās bērnu dārza durvis vēra desmit mazi „Pīlādzīši”. Kādam viss vēl bija svešs un nezināms, kāds bērnudārza grupiņā atgriezās pēc brīvlaika un steidza satikt savus draugus, audzinātājas un auklīti. Un ikreizi uzsākot jaunu mācību gadu, tiek uzsākts jauns dzīves posms, ko pavada jaunas apņemšanās un cerības, jauni sapņi un to piepildījums.
Kā ik gadu septembrī piedalījāmies „Veselības nedēļā”. Braši metām bumbas grozā, spēlējām kājbolu un „Pasaku kalniņā” kopā ar gudro pūci, zaķīti un gaili pieveicām dažādas šķēršļu takas. Pēc pasākuma cienājāmies ar gardiem dārzeņu čipsiem.
 Svinējām arī ražas svētkus- Miķeļus. Kopīgi ar Miķelīti gājām jautrās rotaļās, dziedājām dziesmas, un noskaidrojām kādi tad ir latviešu tautas ticējumi. Un kā tad bez „Umurkumura” jeb Miķeļdienas tirdziņa, kurā mazie „Pīlādži” kopā ar vecākiem andelēja sarūpētos un atnestos cienastiņus. Paldies vecākiem par atsaucībupiedaloties jautrajās rotaļās.
Un nemanot jau piezadzies oktobris- ak šis brīnumdaris! Ar platu otas vēzienu ir sakrāsojis raibu, raibas lapas. Arī tās mēs čakli salasījām un gatavojām dažādus darbiņus. Priecājāmies par tām tematiskajā rotaļu rītā „Kas lapās paslēpies?” un noskaidrojām, ka zem tām ziemas miegu guļ dažādi kustonīši.
 Vēlos teikt patiesi lielu paldies „Pīlādzīšu” grupas vecākiem par atsaucību un sadarbību ar audzinātājām un auklīti. Kā arī par ieinteresētību grupiņas dzīvē paldies sakām Renāra tētim par sarūpētajiem kastaņiem, tie mums lieliski noder mācoties un rotaļājoties.
Arī novembris un decembris solās būt tikpat ražīgs ar ikdienas darbiem un rūpēm, kā arī pasākumiem bagātīgi piepildīts. Kopīgi domāsim, kas ir Mana Latvija- ģimene, mana māja un sarkanbaltais karodziņš. Un kopā ar pelēniem svinēsim gada gaišākos svētkus, Ziemassvētkus.
Lai mums visiem ikdienā pietiek dzīves gudrība un iespēja priecāties līdz ar bērniem. Skaistu un krāsainu Jums rudeni- laiku, kad daba greznojas miljons krāsās.

 „Pīlādzīšu” grupas audzinātāja Sindija