Pirmsskolas izglītības iestāde "Dārta" ziņas

15

PII “Dārta”Ziemassvētku gaidīšanu svin

Raitiem soļiem gads ir apmetis apli, un klāt ir Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Noskaņoties tam palīdz adventes vainags ar četrām svecītēm, rotājumi telpās un ārā un arī svētku karaliene egle, kura savu spozmi iegūst un īpašu noskaņojumu rada iededzot savos zaros spožas gaismiņas, kurās raugoties, mēs rodam prieku.

Piektdienas rītā lielie un mazie dārtenieki pulcējās bērnudārza pagalmā, lai svinīgi iedegtu lielājā eglē gaismiņas. To izdarīt palīga atsteidzās divi rūķi: Egļu rūķis un Gaismas rūķis. Kā jau dažkārt pasakās gadās, arī šoreiz neiztika bez nebūšanām, jo delverīgais Gaismas rūķis pa ceļam uz Dārtu bija nozaudējis savu gaismas zizli. Ko nu darīt? Prātīgais Egļu rūķis ķērās pētīt karti, lai noskaidrotu Gaismas rūķa ceļa līkločus uz bērnudārzu. Izrādās, ka viņš bija paguvis jau uzspēlēt “ķerenes” ar zaķēniem aiz līkā bērza,  ar vāverēniem sacensties čiekuru mešanā tālumā un vēl izmēģināt visādas citas jautras lietas. Kamēr Gaismas rūķis meklēja pazudušo zizli, bērni izklaidēja Egļu rūķi ar jautrām rotaļām un dziesmām.

Tā kā zižļa meklējumi nevainagojās ar panākumiem, tad vajadzēja ķerties pie buramvārdiem. Kopā, skandinot īpašos vārdus, izdevās uzburt zizli un iedegt eglītē gaismiņas. Brīnums bija noticis un svētku noskaņojums “iezagās” visu klātesošo sirsniņās, liekot ticēt vārdu spēkam un Ziemassvētku garam.  Tas rezultējās skaļās gavilēs un kopīgā veltījuma dziesmā svētku karalienei- eglei, kuru bērni izpildīja īpaši sirsnīgi  un aizrautīgi. Atvadoties Gaismas rūķis katrai grupiņai uzdāvināja brīnumsvecītes, kuras iedegt brīžos, kad ap sirsniņu kļūst skumji vai vienkārši priekam un svētku sajūtai, bet Egļu rūķis bija sarūpējis varenlielas un gardas piparkūkas.  Arī rūķi nepalika tukšā- viņi pretī saņēma bērnu mirdzumu acīs, lielu paldies un dāvaniņu par uzburto svētku prieku.

Paldies rūķiem- Valdai un Jevgeņijai, piparkūku cepējām- Baibai un Mildai kā arī visiem pārējiem svētku dalībniekiem par aktīvu iesaistīšanos svētku sajūtas uzburšanā!

Priekšā vēl daudz darāmo darbu, lai godam sagaidītu ciemos Ziemassvētku vecīti. Lai viss izdodas kā iecerēts!

Ar klusu cerību, mīlestību un gaišu skatu Ziemassvētku gaidīšanu svinam. Lai skaists gaidīšanas laiks!

Vadītājas vietniece izglītības jomā Terēzija Zondaka