Pirmsskolas izglītības iestāde "Dārta" ziņas

7

Ar piparkūku smaržu PII “Dārta” ir atnācis Adventes Laiks

Ar piparkūkas smaržu un svētku egles gaismiņām Dārtā ir atnācis Adventes laiks. Trešā decembra rītā bērnudārzā tika iedegta lielā svētku egle, uz kuras atklāšanu bija uzaicināti divi rūķi- Gudrumiņš un Čaklumiņš. Viņiem bija jāveic vairāki svarīgi uzdevumi. Pirmais uzdevums bija noskaidrot, vai bērni prot cept piparkūkas? Izrādījās, ka Dārtā itin labi zina, kā tās top. Bet kā to dara rūķi? To visi varēja izmēģināt un rūķu manierē jautras mūzikas pavadījumā, izcept gan lielākas, gan mazākas, gan smaržīgākas, gan kraukšķīgākas un pats galvenais – garšīgas jo garšīgas piparkūkas.

Kad pirmais uzdevums tika veikts, tūlīt nākošais jau tika steigts, jo bija jāatklāj Piparkūku ciematiņš  ar kupenās ietērptajiem tēliem. Lai to veiktu, bērniem vajadzēja minēt mīklas. Pēc katra pareiza atminējuma, tika atklāts kāds no Piparkūku ciematiņa iemītniekiem. Tomēr neiztika bez starpgadījumiem. Ciematiņā bija ieradusies un noslēpusies kāda nelūgta viešņa – Vārna. Viņa nebija apmierināta ar notiekošo, jo ciemā nebija neviena piparkūku putna. Ko nu darīt? Bija atkal jāķeras klāt pie piaparkūku cepšanas un brīnumkrāsniņas, kura spēj visu vērst par labu. Un tā no nieka mazā cepumu putnēna, pateicoties brīnumkrāsniņai, uz ciemu atceļoja varenliela piparkūka – pēc skata gluži kā Vārna. Lai aizvainojums mazinātos, tai tika sameklēta pati labākā vieta, no kuras pavērās brīnumains skats uz ciemu.

Nu varēja ķerties pie trešā – galvenā uzdevuma – Lielās egles iedegšanas. Par īpašajiem vārdiem bija jāparūpējās rūķim Gudrumiņam. Jāsaka gan, ka viņam ar šo uzdevumu negāja visai gludi, jo pirmie burvju vārdi neiedarbojās, bet otrie bija jāskandina turpat vai četras reizes, iekams visi saņēmās un tos norunāja kā nākās. Brīnums notika un eglē iemirdzējās lampiņas visā krāšņumā. Tad nu bija lieli prieki un līksme - varēja izdancot vienu jestru Ziemassvētku polku, kā arī veltīt sirsnīgu dziesmu šīs dienas karalienei – eglei.

Rūķi bija tā aizrāvušies ar dančiem, ka gandrīz vai aizmirsa, ka brīnumkrāsnī  tiek cepts cienasts Dārtas bērniem. Ka tik nesanāk kā ar pīrāgiem Ziemassvētku vakarā, kad pīrāgam nabagam abi gali bija apdeguši. Bet par laimi rūķis Saldumiņš bija parūpējies un svētku lielās piparkūkas bija gan izcepis, gan izrotājis un vēl iesaiņojis skaistā papīrā ar lentīti, klāt pievienojot vēstulīti ar vēlējumu.  Katra grupiņa saņēma šo gardo cienastiņu un ar “Ziemassvētku vilcieniņu” devās uz /iekštelpām/ grupiņām, lai turpinātu svinības.

Ziemassvētki ir paši sirsnīgākie svētki, un iedegt visiem kopā svētku eglē gaismiņas ir burvīga PII “Dārta” tradīcija. Pāri svētku priekam viegli krīt baltas pārslas un sirdī iespīd brīnumstars, radot dvēselisku, gaišu, mierīgu noskaņu un klusu vēlēšanos piedzīvot brīnumu. Ziemassvētki ir ceļā pasauli sasildīt... Lai svētku egles gaismiņas dod spēku pārvarēt šo tumšo laiku, darot mūs labākus un stiprākus garā!

Mērsraga PII “Dārta” metodiķe

Terēzija Zondaka

1_result.JPG
2_result.jpg
AYJJ3904_result.JPG
CQQN6005_result.JPG
DGOA9393_result.JPG
EADC6147_result.JPG
HKAF9898_result.JPG
HMTA2918_result.JPG
IMG_5681_result.JPG
IMG_5684_result.JPG
IMG_5685_result.JPG
IMG_5686_result.JPG
IMG_5689_result.JPG
IMG_5695_result.JPG
IMG_5699_result.JPG
YKIX4468_result.JPG
KUVF1712_result.JPG
NRWU6452_result.JPG
RXLL2930_result.JPG
SNOB5197_result.JPG
Piekļūstamības paziņojums · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes