Pirmsskolas izglītības iestāde "Dārta" ziņas

2

Riti raiti valodiņa – Dzimtās valodas dienai veltītie pasākumi PII “Dārta”

Pēc UNESCO iniciatīvas visā pasaulē 21.februārī tiek atzīmēta Starptautiskā dzimtās valodas diena. Dzimtā valoda uztur piederību savas tautas un valsts tradīcijām. PII “Dārta” nu jau vairākus gadus izkopj šo tradīciju. Šogad šai dienai par godu katra grupa bija sagatavojusi savu īpašo programmu sasaistot to ar mēneša tēmu. Tas bija, kā kopsavilkums aktīvai darbībai ar papilduzdevumu – dzimtās valodas kopšana, tās daiļskanīgums, vārdu krājuma bagātināšana, burtu apguve, iepazīšanās ar latvju dainām un bērnu īpašajiem izteicieniem – bērnu filozofiju.

Mazie Pīlādzīši bija sagatavojuši pasaciņu par septiņiem kazlēniem un vilku, grupā “Kastanīši”  bērni demonstrēja izcilas zināšanas un  prasmes par krāsu pasauli, tur valdīja gan jaunrades prieks, gan jautras rotaļas ar krāsainu bumbiņu salūtu noslēgumā. Piecgadniekiem par tēmu “Dabas ritmi” bija sagatavotas īpašas mīklas, ar kuru palīdzību tika noskaidrots, kā bērni ir apguvuši mācību vielu. Tika šķetināts arī  burtu kamoliņš, kurš bērnus aizveda pie nākamā uzdevuma “Burtiņu cepšanas”. Paši lielākie Dārtas audzēkņi, tēmas “Dzīvnieku pasaule” ietvaros, bija sagatavojuši viktorīnu pa trim apakšgrupām. Komadām vajadzēja atcerēties dzīvnieku nosaukumus no dziesmas “Joka pēc alfabēts”, tika risinātas krustvārdu mīklas, bija jāatveido dzīvnieku kustības ar “īpašajiem” nosacījumiem, bet visdaiļskanīgākā pasākuma daļa bija – tautas dziesmu skandēšana.

Katra grupa pasākuma izskaņā saņēma dāvanas – grāmatas, lai valodiņa kļūtu vēl bagātāka un daiļskanīgāka!

Milzīgs paldies skolotājiem un viņu palīgiem, kuri palīdzēja svētku noskaņas tapšanā un Dzimtās valodas kopšanā un godināšanā!

Terēzija Zondaka

 PII “Dārta” metodiķe

ANNE8017_result.JPG
IDLH5569_result.JPG
IMG_1584_result.JPG
IMG_1611_result.JPG
IMG_1653_result.JPG
IMG_1655_result.JPG
IMG_1657_result.JPG
IMG_1681_result.JPG
IMG_1684_result.JPG
IMG_1686_result.JPG
IMG_1689_result.JPG
IMG_1695_result.JPG
IMG_1705_result.JPG
IMG_1710_result.JPG
JRAX5978_result.JPG
LLUT0830_result.JPG
PSHS4854_result.JPG
QMIO0377_result.JPG
SLNT2574_result.JPG
TABL7018_result.JPG
VLQL5462_result.JPG
XUTB5374_result.JPG

Twitter

 

Aptaujas

Kur ikdienā smeļaties informāciju par notikumiem novadā?
     Rezultāti » 

Reklāma