Pirmsskolas izglītības iestāde "Dārta" ziņas

9

DĀRTAS vārda svētku krāsainais prieks

Katram vārdam ir savs starojums, sava aura. Vārda “DĀRTA” skaidrojumā ir teikts, ka tā ir ar savu izteiktu raksturu, viņa pastāvēs par sevi, savu viedokli, diezgan kategoriska nostādnēs. Tajā pašā laikā jūtīga un pārdzīvo nesaskaņas un neizdošanos. Ļoti apzinīga un ļoti mīļa. Šis raksturojums atspoguļo mūsu iestādes - lielās bišu saimes būtību. Mēs esam dažādi un līdz ar to interasanti gan sev, gan apkārtējiem ar saviem domu lidojumiem un dauzdveidīgām radošām izpausmēm, kuras mazie dārtenieki demonstrē, radot īpašas svētku programmas.

Arī DĀRTAS vārda svētkos katra grupiņa un katrs tās dalībnieks varēja izpausties, izdomājot gan individuālu apsveikumu, gan vienojoties kopīgam sveicienam. Šogad pie katras grupiņas,  kopā bitīti ar Dārtu, pie bērniem viesojās lielā bite Dore un divi klauni Tipa un Tops, kuri līdzi bija paņēmuši gan cienastu, gan jautras rotaļas un vēl prasmi uzburt krāsainu un gaisīgu prieku – košus balonus. Turpretī bērni iepriecināja ciemiņus ar kādu jautru dziesmiņu, rotaļu vai atraktīvu sveicienu mūsu iestādes simbolam – bitītei Dārtai. Ciemiņi no bērniem uzzināja, kā viņi visu nedēļu ir gatavojušies šiem svētkiem. Kopā ar vecākiem, brāļiem un māsām mazie dārtenieki meklēja mūsu mežā vāveres, skaitīja bitītes bišu labirintā. Bija arī grūtāki darbiņi: jāsameklē trūkstošie burtiņi un jāatrod slepenais atslēgas vārds, bija jāorientējas burtu režģī un jāatrod ar Dārtu saistītie vārdi, kā arī jāsaliek bitītes Dārtas portrets no puzles gabaliņiem un jāizrotā rāmis kā nu kurš vēlas. Prieks par paveiktajiem darbiņiem bija jaušams visu bērnu mirdzošajās acīs un raitajā bērnu valodiņā. Paldies visiem, kuri  piedalījās aktivitātēs visas nedēļas garumā!

Bet aiz loga, virpuļojot burvīgā dejā, sniegpārslas lēnām laidās uz koku zariem, uz māju jumtiem, uz uzcelto sniegavītru cepurēm, apklājot tā jau balto pasauli ar vizuļojušu pūkainu paklāju un  aicinot Dārtas audzēkņus turpināt baudīt svētku noskaņojumu ārā, ļaujoties sniega burvībai pasakkalniņā vai rotaļlaukumā uz izveidotajām milzu kupenām. Svētku prieks var turpināties!

Prieks dod spēku darboties, tas dod iedvesmu un iespēju pasauli skatīt gaišākās krāsās. Tas padara mūsu dzīvi krāsaināku.

DĀRTA –  tas ir mūsu iestādes simbols no pirmās dziesmas, no bērnības zemes, tas ir mūsu lepnums, cildenums un gods.  Tāpēc mēs stiprinām šo vārdu mūsu iestādes tradīcijās, lai gaišākais un jaukākais starojums aizplūstu  tālāk pār Dārtas slieksni.

 Daudz laimes un stipru ticību saviem spēkiem, un lai baltajā sniegā atmirdz krāsains prieks!

Terēzija Zondaka

Mērsraga PII “Dārta” metodiķe

IMG_1112_result.JPG
IMG_1126_result.JPG
IMG_1141_result.JPG
IMG_1150_result.JPG
IMG_1164_result.JPG
IMG_1171_result.JPG
IMG_1189_result.JPG
IMG_1194_result.JPG
IMG_1206_result.JPG
IMG_1225_result.JPG
IMG_1227_result.JPG
IMG_1276_result.JPG
IMG_1285_result.JPG
IMG_1304_result.JPG
IMG_1321_result.JPG
IMG_1346_result.JPG
IMG_1347_result.JPG
IMG_1356_result.JPG
IMG_1371_result.JPG
IMG_1393_result.JPG
IMG_1397_result.JPG
IMG_1406_result.JPG
IMG_1421_result.JPG
IMG_1430_result.JPG
IMG_1432_result.JPG
IMG_1433_result.JPG
XCCJ1279_result.JPG

Twitter

 

Aptaujas

Kur ikdienā smeļaties informāciju par notikumiem novadā?
     Rezultāti » 

Reklāma