Pirmsskolas izglītības iestāde "Dārta" ziņas

19

Katrs atsevišķi un tomēr kopā – Latvijas valsts svētki PII “Dārta”

Novembris - svētku mēnesis, un pirmsskolas iestādē "Dārta" mazpamazām sāka dominēt sarkanbaltsarkanie toņi. Par iestādes svētku ietērpu bija parūpējušies gan mazie audzēkņi, gan iestādes personāls, gatavojot ne tikai telpu noformējumu, bet arī darinot gaismas lukturīšus īpašai svētku noskaņai, pieminot brīvības cīnītājus Lāčplēša dienā un izrotājot ar tiem iestādes teritoriju sagaidot Latvijas dzimšanas dienu.

Īpaši gribu uzsvērt mazo dārtenieku nozīmīgo lomu svētku sagatavošanā un noskaņojuma radīšanā, jo pašiem darot un radot ir lielāks prieks un gandarījums par paveikto. Tikai praktiski darbojoties veidojas lielāka izpratne par valsts svētkiem, tās simboliem un cieņpilna attieksme pret tiem. Šis ir īpaši piemērots laiks, lai aktualizētu patriotiskās un pilsoniskās audzināšanas darbu pirmsskolā, lai veidotu piederības izjūtu Latvijas valstij un izpratni par vērtībām.

  1. novembrī visās grupās notika dažādas aktivitātes veltītas Latvijas proklamēšanas 102. gadadienai. Gatavošanās tām notika krietni iepriekš. Katrai grupiņai bija jāsagatavo un jānofilmē sveiciens Latvijas svētkos pārējām grupiņām, lai ar to iepriecinātu citu grupu bērnus, audzinātājas, auklītes un iestādes darbiniekus. Vadītaja Dina bija nofilmējusi savu vēlējumu un aicinājumu bērniem un darbiniekiem. Fragments no uzrunas: “... Bērni, Jūs esat mūsu nākotne! Latvija ir mūsu saknes. Es novēlu būt lepniem par valsti, novadu un vietu, kur dzīvojat, un godam nest Latvijas vārdu! Darbiniekiem novēlu iedvesmu un pārliecību drosmīgai rīcībai, lai ar kopīgiem spēkiem uzplauktu mūsu bērnudārzs, novads un valsts!...”

Visās grupās tika cepti cepumi un pīrāgi, gatavotas svētku tortes un domāts par galda noformējumu. Katra grupa tika arī pie īpašas dzimšanas dienas  svecītes. Tas gaišumam un priekam, jo kas gan dzimšanas diena bez svecītēm! 

Neliela atkāpe un pārdomas pēc šī gada Latvijas dzimšanas dienas pasākumiem, kuru moto varētu būt šāds : "Katrs atsevišķi un tomēr kopā".

Reizēm mēs pieaugušie izvirzam augstas prasības tam, kādiem būtu jābūt svētkiem. Varam izdarīt visu perfekti pēc plāna, bet vai tie būs svētki bērniem, vai svētki mūsu pieaugušo izpratnē? Šī gada modelis liek domāt, ka audzinātājas un viņu palīgi, darbojoties katrā grupiņā atsevišķi, bija parūpējušās par to, lai bērni izjustu patiesu svētku prieku, darbojoties katrs savā ritmā un  vecumposmam atbilstošām aktivitātēm. Atmosfēra iestādē virmuļoja un mutuļoja, izstarojot gaišumu, siltumu un īpašu svētku rosību. Tā bija bērniem lieliska iespēja piedzīvot un izjust svētku prieku un lepnumu par savu dzimteni. Svētki bija izdevušies!

Veidosim savu valsti visi kopā! Meklēsim gaišumu, labestību it visā un vairosim to!

Mērsraga PII “Dārta”

metodiķe Terēzija Zondaka

AGCG6769_result.JPG
DWLZ9402_result.JPG
EQKZ6918_result.JPG
FNYV6375_result.JPG
GUUF4196_result.JPG
HYAS8870_result.JPG
HXEU7988_result.JPG
IAIK9498_result.JPG
IMG_0054_result.JPG
IMG_9894_result.JPG
IMG_9968_result.JPG
IMG_9991_result.JPG
IOHR9885_result.JPG
IXYK6364_result.JPG
JZFG1225_result.JPG
MCLX4333_result.JPG
POAC5895_result.JPG
PSBI2624_result.JPG
RAXD2912_result.JPG
RFYJ3472_result.JPG
SGBK0971_result.JPG
TIWI4579_result.JPG
UXFS9014_result.JPG
XDTG5431_result.JPG

Twitter

 

Aptaujas

Kur ikdienā smeļaties informāciju par notikumiem novadā?
     Rezultāti » 

Reklāma