Pirmsskolas izglītības iestāde "Dārta" ziņas

9

Mazie, lielie dziedātāji konkursā "Nāc sadziedāt" Rīgā

XI Latvijas Jauno Izpildītāju Konkurss “Nāc sadziedāt” šogad atgriežas savās telpās Pārdaugavā, Rīgas Stradiņa Universitātes aulā. Šogad dalībnieki sabraukuši no dažādām pilsētām: Aizkraukles, Kuldīgas, Jelgavas, Valmieras, Ventspils Daugavpils, Cēsis, Ludzas, Mērsraga, Mārupes, Salaspils, Baložiem, Ikšķiles un Rīgas.

Kopā piedalās 40 jaunākā vecuma ansambļi. Žūrijas vērtējums Mērsraga mūzikas un mākslu skolas kora klases ansambļa “Rozītes” meitenēm ir patīkams, jo iegūst II pakāpes Apliecinājumu. Ir iegūta jauna pieredze, skatuves kultūra, draudzīgs pasākums un komplimenti par uzdrīkstēšanos parādīt savu talantu. Konkursu vadīja Aina Poiša un visiem ansambļiem tika veidota interesanta, dziesmai atbilstoša, katram sava skatuves animācija.

Organizētāju novēlējums visiem konkursa dalībniekiem: “Lidojiet pretī saviem mērķiem un nebaidieties sapņot lielus sapņus!”                                                                                                       

Paldies Adrijas un Andretas mammai par izdomu, skatuves tērpiem, rotām meitenēm un atsaucību jebkurā jautājumā. Paldies arī Sandijai Štreinertei! Paldies dziedošo bērnu vecākiem par atbalstu, kopā būšanu un pašvaldībai par transportu.

Mūzikas skolotāja Inese Ozollapa

 

Milzīgs prieks un gandarījums bija atkal piedalīties savu bērnu un viņu vienaudžu dziedāšanas priekā! 7.martā gan PII “Dārta” ansamblis, gan MMMS meiteņu ansamblis “Rozītes” devās uz Rīgu, lai piedalītos Jauno izpildītāju konkursā “Nāc Sadziedāt!”. Mazo bērnu ansamblītim šī jau vairs nebija pirmā reize, un tomēr – uztraukums bija jūtams.

Un kā nu ne, konkurence milzīga, skatītāju, atbalstītāju – tik daudz, bet žūrijā muzikoloģe Daiga Mazvērsīte, dziedātāja Kristīne Prauliņa, Latvijas Nacionālā teātra aktrise Līga Zeļģe, ko bērni jau zina no LTV raidījuma “Kas Te? Es te?” kā Lupi, bija arī Radio un TV personība Ketija Šēnberga. Mazie dārtenieki uzstājās vieni no pirmajiem ar vilcieniņa dziesmiņu “Dudi Dallā”, dziesmiņas noslēgumā pasākuma vadītāja Aina Poiša lūdza arī skatītājiem pareklamēt mazo bērnu ansamblīša krekliņus, ko aizmugurē lepni rotā uzraksts “Dārta”. Pēc uzstāšanās, kad uztraukums jau bija rimies, kāds nogurumā snauda teju divu stundu garumā, jo koncertprogramma bija iespaidīga; kāds cits izmantoja gadījumu un dziedāja, dejoja līdzi brīvos laukumiņos. Ar jebkuru uzstāšanās pieredzi bērni attīsta telpisko domāšanu un loģiku, mācās pārvarēt uztraukumu, bailes, gūst pārliecību par savām spējām. Tāpat arī darbošanās ansamblī bērniem ir iespēja apgūt darbu komandā, uzlabot komunikācijas spējas. Attiecīgi – ieguvums no katras šādas reizes, neatkarīgi no pakāpes diplomā (ieguva III pakāpes Apliecinājumu), ir milzīgs!

Paldies mūzikas skolotājai Inesei Ozollapai par darbošanos ar bērniem, jo mēs zinām – tas nudien nav viegli, viņi ir tik atšķirīgi ne tikai savā vecumā, bet arī raksturiņos. Tā, ka – ir, ko turēt!

Paldies arī citiem vecākiem par piedalīšanos, iesaisti, palīdzību dažādos jautājumos!

Inga Hartika