Pirmsskolas izglītības iestāde "Dārta" ziņas

24

Dārtā svin Dzimtās valodas dienu!

Turpinot UNESCO veiksmīgi aizsākto tradīciju, arī PII “Dārta” 21. februārī atzīmēja Dzimtās valodas dienu. Šogad nolēmām atteikties no kopīgi rīkota pasākuma, lai katra grupa, ņemot vērā vecumposma īpatnības, varētu veidot šo dienu atbilstošu bērnu spējām un interesēm.

Dzimtajai valodai piemīt sava raksturīgā smarža un garša, ko var izbaudīt dažādi. To pierādīja arī šī gada eksperiments – darboties sava vecumposma spēju un varēšanas amplitūdā.

Mazie Pīlādzīši visa mēneša garumā pilnveidoja valodas prasmes izzinot apģērba un tā detaļu nosaukumus, krāsu, aizdares veidus, kā arī vingrinoties patstāvīgi un secīgi apģērbties, salocīt apģērbu un izžaut veļu ar knaģīšiem uz auklas. Protams, komentējot visas savas darbības, kā nu kuram sanāk. Viss, kas iepriekš apgūts – šodien tiek veiksmīgi demonstrēts dienas aktivitātēs.

Kastanīši Valodas dienas stundā draudzējās ar patskaņiem A Ā un E Ē, izspēlējot dažādas rotaļas un spēles, minot mīklas un no sirds izdziedot dziesmiņu “Joka pēc alfabēts”, lai noslēgumā katrs izceptu mīļāko burtiņu no ALFABĒTA.

Sprīdīši savā grupā zina, ka bez latviešu valodas ir vēl citas: krievu, franču, angļu, vācu un nodemonstrē savu prasmi, vai nu sasveicinoties, vai izskaitot līdz 10 kādā no minētajām  valodām. Tomēr savā dzimtajā valodā viņiem vislabāk padodas radošie stāsti, palīgā ņemot gan roku lelles, gan attēlus, bet visaizraujošāka nodarbe arī šajā grupā bija – burtiņu cepšana.

Zīļuki, kā jau paši lielākie dārziņā, ne tikai iepazinās ar mazākzināmiem vārdiem, dodot iespēju iztēlei un atklāsmei, bet arī darināja jaunus vārdus, veidojot saliktus vārdus “salikteņus”. Rotaļājoties ar attēliem tika iegūti daudzi interesanti salikumi.   Neiztika arī bez tādas prasmes, kā jaunvārdu pierakstīšana.   

Dzimtās valodas kopšana ir ikdienas darbs, bet 21. februāris ir akcents, jeb nodeva tam, kā esam šo darbu veikuši, tā ir reize, kad bērni var demonstrēt savu erudīciju valodas daudzveidīgajos izteksmes veidos.

Paldies visām grupiņām par iesaistīšanos Dzimtā valodas dienas pasākumu organizēšanā, tādējādi  apliecinot cieņu  savai dzimtajai valodai. Atsaucoties uz Jura Alunāna teikto, vēlējums mums visiem - turēsim to godā!

Par Dzimtās valodas dienas pasākumiem Jūs informēja

PII “Dārta” metodiķe Terēzija Zondaka

Aptaujas

Kur ikdienā smeļaties informāciju par notikumiem novadā?
     Rezultāti » 

Reklāma