Pirmsskolas izglītības iestāde "Dārta" ziņas

12

6. februāris – Dārtas diena

Katru gadu šajā dienā tiek godāta un sumināta bitīte Dārta – mūsu iestādes simbols, jo vārds Dārta ietver sevī jēdzienu “bišu saime ” un kā jau katrai lielai saimei, tai ir sava galvenā bite jeb bišu māte.

Ir pieņēmums, ka nav pieklājīgi iet ciemos ar tukšām rokām, tādēļ muzikālās dāvanas jau laikus tika gatavotas visās bērnu grupiņās.

Svētku iesākuma daļā mūsu saimes kopkora izpildījumā braši izskanēja tradicionālā apsveikuma dziesma “Draugu sveiciens” kā veltījums Dārtai vārda svētkos, kam sekoja jaunākās grupas ‘’Pīlādzīši” bērnu uzstāšanās ar jautru, rotaļīgu dziesmiņu un mazulīši tik aizrautīgi kustējās dziesmas ritmos, ka gluži nemanot iesaistījās arī pārējā skatītāju publika. Grupas “Kastanīši” bērni mūs iepriecināja ar jauku muzikālu sveicienu, rokās turot skaisti noformētas uzlīmes ar bitītes attēlu, savukārt grupas “Sprīdīšu” bērniem bija skanīgs priekšnesums ar daudzveidīgiem skaņu instrumentiem orķestra izpildījumā. Vecākā grupa ‘’Zīļuki” dejojot polku griezās lustīgā dejas virpulī kopā ar tamburīna skaņām.

Svētki biežāk kļūst neaizmirstami, ja tajos gadās kāds pārsteigums vai patīkams piedzīvojums un patiesi arī šoreiz tā notika, jo ciemos ieradās divi draugi skandēdami ritmiskā virknējumā šādus vārdus: “Kur ejam mēs ar sivēnu ir milzīgs noslēpums…”. Uzminiet nu, kuri draugi? Protams, ka lācēns Vinnijs Pūks un Siventiņš ar savām dāvanām – medus podiņu, kurš ceļā bija “izēdies” tukšs un milzīgu rozā balonu, kam nebija lemts kļūt par dāvanu savā izskatā, jo tas vienkārši ar lielu blīkšķi pārplīsa siventiņa neuzmanības dēļ. Tomēr attapīgais lācēns neļāva ilgi skumt un bēdāties, jo šādu “bezformas lupatiņu” varēja viegli ielikt tukšajā medus podiņā. Cik praktiska un noderīga dāvana!

Ballīte turpinājās ar jautrām rotaļām, dejām un brīvām kustībām bērnu iecienītu dziesmu ritmos.

Paldies atbalsta personālam par sarūpēto un gaumīgi noformēto svētku cienastu-sirsniņcepumiem!

Daudz laimes Tev, Dārtiņ, vārda dienā!

Mazs prieks katrai dienai, viens laimes mirklis, viens saules stariņš, mazliet zilas debesis un labs vārds spēj darīt ikdienu patīkamāku un skaistāku.

 

  Skolotājas: Lilita, Vaira

Aptaujas

Kur ikdienā smeļaties informāciju par notikumiem novadā?
     Rezultāti » 

Reklāma