Pirmsskolas izglītības iestāde "Dārta" ziņas

29

Sporta diena “Ceļojums pa meža takām”

Kaut arī ziema mūs joprojām kaitina ar savu “neziemīgo” izskatu, tas nav šķērslis citām sportiskām nodarbēm šajos apstākļos.

Piektdien, 24. janvāra rīta cēlienā visas vecuma grupas pulcējās vienkopus, lai saņemtu norādes par pasākuma norisi, bet kā pārsteigums ieradās 2020. g. simbols – galvenā žurka, lai apsveiktu dalībniekus ar “žurkas gada” iestāšanos un novēlētu veiksmi ne tikai ceļojumā pa meža takām, bet visā gada garumā. Kā zināms, bez sliktajām īpašībām žurkai piemīt arī drosme, izveicība, zināmā mērā arī žurciska gudrība, un instrukciju par veicamajiem uzdevumiem viņa nodeva pirms ceļojuma uzsākšanas, lai pievērstu uzmanību ne tikai meža izzināšanai, bet arī meža saudzēšanai.

Astoņās “izziņas pieturvietās” (kontrolpunktos) vecāko grupu bērniem bija jāveic daudzveidīgi uzdevumi, lai gūtu izpratni par meža kā “zaļā zelta” nozīmi un aizsargāšanu. Bērniem daba ir cita realitāte, jo tur sāk strādāt iztēle un fantāzija. Mācīties mežā, tas ir sajust dabu ar visām piecām maņām – saklausīt, saskatīt, sataustīt, sasmaržot un arī sagaršot.

Bet “cūkmena lietas” bērnos izraisa negatīvas emocijas, jo ir neizpratne, kā pieaugušie cilvēki spēj savus atkritumus izgāzt mežā! Jā, tā ir mūsu sabiedrības sāpīgākā problēma – vienaldzība!

Ceru, ka šāda došanās dabā (mežā) motivēs bērnus vairāk interesēties par dabas zinātnēm, veicinās viņu vēlmi aktīvi un praktiski darboties āra apstākļos, veidosies saudzīga attieksme pret dabu, estētiska dabas uztvere, līdzcietība pret visu dzīvo un vairāk laika pavadīs ārpus telpām.

Vēlējums Jaunajā gadā: Ko Tu vēl gaidi? Tas mežs, kas atrodas pavisam netālu, aicina Tevi ciemos!

Skolotāja Lilita