Pirmsskolas izglītības iestāde "Dārta" ziņas

18

PII "Dārta" piedzīvojumi kartupeļu talkā

Kā kartupeļu talkā pie Dižpēteru ģimenes gāja PII "Dārta" "Sprīdīšu" un "Kastanīšu" grupiņām? Pastāstīs audzinātāja Anita!

“Kartupeli, kartupeli, kur ir tavi brāļi?
Rīgas tirgū, Rīgas tirgū — tur ir mani brāļi.
Kartupeli, kartupeli, ko dar’ tavi brāļi?
Maisā tup, maisā tup — to dar’ mani brāļi.
Kartupeli, kartupeli, kādi Tavi brāļi?
Lieli, resni apaļīgi — tādi mani brāļi.
Kartupeli, kartupeli, kā sauc tavus brāļus?
Kartupeļi, kartupeļi ne jau kāļi.” 

Ar šādu zināmu dzejoli par kartupeli arī PII “Dārta” grupas “Sprīdītis” un “Zīļuks” devas izzināt, kā tad tas kartupelis nonāk līdz mūsu pusdienu galdam.

Grupu bērni bija apbruņojušies ne tikai ar zinātkāri, bet arī ar krāsainiem gumijas zābaciņiem un spainīšiem. Rudenīgais rīta cēliens mūs aizveda pie čaklās Dižpēteru ģimenes- Kārļa un Kristapa vecākiem.

Kad esam uz lauka – piedzīvojums var sākties! Tētis Gatis  ar kartupeļu “kratītāju” sabēra zemē kartupeļus kā ogas. Nu tik uz priekšu! Rosība, darbaprieks, kas bērnos valdīja bija neaprakstāms, kurš nu pirmais pielasīs spainīšus, kuram lielāks kartupelis, un protams nekur nepazuda matemātiskās prasmes, kad jāsaskaita, cik salasījām pavisam kartupeļu kastes kopā.

Arī mēs pieaugušie ļoti priecājāmies par iespēju būt šādā talkā, jo šīs bija atmiņas, kas atgrieza mūsu skolas laikā…

Kamēr mēs čakli strādājām uz lauka, un mūsos valdīja kopā būšanas prieks, tikmēr brāļa Kristapa un Kārļa mamma Kristīne mūs laipni sagaidīja savā sētā ar klātu cienasta galdu. Mēs taču visi zinām, ka pēc labi padarīta darba svaigā gaisā ir superlaba apetīte! Bet bērniem vēl bija spēks gan parotaļāties, gan pabarot trusīti, pabužināt kaķus un sunīti… un nu – laiks jau doties atpakaļ uz bērnudārzu.

Esam patiesi gandarīti, ka mums ir tik jauki, darbu mīloši, atsaucīgi un  jauki vecāki kā Dižpēteru ģimenīte. Paldies par iespēju iemīlēt darbu, zemi un dabu!

Uz tikšanos arī nākošajā gadā!

Jūsu čaklie palīgi: “Zīļuki”, “Sprīdīši”, audzinātājas - Vaira, Ance, auklītes – Edīte, Judīte un atbalsta persona Enijai – Marita.

Raksta autors audzinātāja Anita