Pirmsskolas izglītības iestāde "Dārta" ziņas

15

Meteņa svētku jampadracis Dārtā

Ceturtdien, 14. februārī svinējām Meteņa dienu – ziemas pavadīšanas un pavasara gaidīšanas svētkus. Meteņi ir jautrākie gadskārtu svētki, to ieražu pamatā ir rūpes par nākamā gada auglību un labklājību. Maskotie tēli mājai un tajā mītošai saimei nes svētību, veselību, aizsardzību, nodrošina labu ražu un izdošanos visos darbos.

Muzicēdami un dziedādami mēs kā ķekatnieki devāmies apkārt bērnudārza ēkai, lai aizbiedētu slinkumu, ļaunumu un vairotu augšanas spēku. Sens ticējums vēsta – jo augstāks lēciens, jo bagātāka raža. Tad nu lēcām gana augstu, katrs pēc savām spējām un arī dziedājām vareni, lai kaimiņi sadzird. Šajā dienā atļauts lielīties un savu lielību skaļi pavēstīt citiem, lai izteiktie vārdi piepildītos. Tā nu savstarpējā lielīšanās mākslā centāmies pārspēt viens otru.

Lai siltā saulīte ātrāk atgrieztos, Meteņos jānotiek jestrām izdarībām, bija gan veiklības stafetes, sniega piku mešana mērķī, krāsaino bumbiņu saskaitīšanas prasme, gan lēkšana maisos u.c. pārbaudījumi, pat apsalušais sniegs lika krietni papūlēties, lai nonāktu līdz mērķim.

Viena no raksturīgākajām Meteņa dienas nodarbēm ir saimnieces deja, tādēļ Saimnieces gudrībās ieklausījāmies, lustīgi dziedājām un dancojām. Steidzām sadedzināt pat pērno zaru slotu ar visiem niķiem, nerātnībām, nedarbiem, lai tādas lietas vairs nevienu netraucētu.

Svētku noslēgumā vērojām bērnu brīvi radošās mākslas izpausmes baltajā sniega ainavā, kas pamazām pārtapa košā pavasarīgā krāsu paletē, iezīmējot dažādus tēlus, ziedus, kukaiņus un pat sārtas sirsniņas – skaists prieka mirklis!

 

Sporta skolotāja Lilita