Pirmsskolas izglītības iestāde "Dārta" ziņas

6

Cimdiņi, šallīte, cepure, Dārtas eglīte mirdzi!

5.decembra rīts Dārtā bija īpašs, un pat Lācis no meža bija iznācis paskatīties kā tiek iedegta Dārtas lielā egle.

Bet tik viegli nemaz nav, jo eglīte tāpat vien nemirdz. Gudrais Lācis Cibiņš ierosina skaitīt īpašos buramvārdus, iemāca tos arī bērniem – Cimdiņi, šallīte, cepure, eglīte mirdzi! Atkal nekā, eglīte vēl nemirdz, bet no tās iznāk Vāvere Čībiņa satinusies, sapinusies lampiņās un mirdz. Lācis kopā ar bērniem iztin to zvēriņu no lampiņām, stāsta par Ziemassvētkiem, to gaidīšanu, jo Vāverei šī ir pirmā ziema, viņa neko vēl nezina un tāpēc bija ietinusies lampiņās. Ja jau lampiņas, tad jāliek eglītē, lai mirdz, bet atkal nekā.

Bērni, Lācis un Vāvere domā un nevar izdomāt, kāpēc eglītes gaismiņas nemirdz, gan izrotāja eglīti ar čiekuru dekoriem, gan apģērba to, gan rotaļā mēģināja to sasildīt, bet nekā!

Pēkšņi, kas tad tas! Brauc iekšā Dārtas pagalmā Rūķis. Izrādās, ka šodien ieradies arī Rūķis, kurš pieraksta lielajā Labo darbu grāmatā bērnu labos darbiņus. Rūķis pieraksta nu katra bērna labo darbiņu, izdejo rotaļu un beidzot pastāsta noslēpumu, ka Ziemassvētku eglītes ir īpašas, tās iemirdzas tikai tad, kad tām tiek veltīta dziesma.

Un tiešām, tavu brīnumu, dziesmai beidzoties, eglīte iemirdzas. Nu prieks ir gan, lieliem, gan maziem, gan abiem meža zvēriem. Rūķim līdz ir arī liela dāvana, kurā katrai grupiņai tiek pa kliņģerim.

Paldies, par radošo atbalstu un sadarbību skolotājai Dacei, mūzikas skolotājai Inesei un īpašajam viesim Jevgeņijai (Žeņai). Lai gaiša Ziemassvētku gaidīšana katrā ģimenē!

“Pīlādzīšu” grupas skolotāja Elīna

Twitter

 

Aptaujas

Svarīgs ir Jūsu viedoklis: Ja Latvijas valdībai un Saeimai tomēr izdosies realizēt iecerēto Administratīvi teritoriālo reformu, un Mērsraga novadam vairs nebūs iespējas palikt kā patstāvīgam novadam, kura novada sastāvā Jūs Mērsragu gribētu redzēt? Šī izvēle būs svarīga gadījumā, ja tiks piedāvāts vairāk nekā viens - pašreizējais Talsu novada variants.
     Rezultāti » 

Reklāma