Pirmsskolas izglītības iestāde "Dārta" ziņas

28

“Sprīdīšu” laimīgā zeme - Mērsrags

Mazie „Sprīdīši” Latvijas simto dzimšanas dienu sagaidīja ļoti darbīgi! Vispirms noskaidrojām, kas tad mums ir Latvija?

Mums tā ir mājas, tētis, mamma, brāļi, māsas, omes un opi un tantes , onkuļi, pie kuriem braucam ciemos. Un arī tās labās mājas, kur ir forši, un var palikt pa nakti. Un Latvijā ir diena un nakts un vasara un ziema. Un vēl Latvijā ir sniegs un jūra, un rīt mežā bija sēnes un vakar būs āboli, zemenes un varavīksne. Latvija ir brīnumaina zeme un vēl brīnišķīgāki ir Latvijas bērni!

Latvija ir Mērsrags, kurā mēs dzīvojam. Dodoties ceļojumā pa dzimto ciemu, secinājām, ka Mērsragā daudz vietu, uz kurieni vērts aizbraukt un aiziet ne reizi vien.

Tā kā vērtība, par kuru runājām šajā svētku laikā bija laipnība, tad devāmies meklēt laipnus, jaukus cilvēkus. Tādus mēs atradām uzņēmumā „Mežzīles”.  Saimniece Skaidrīte un viņas kolēģe Lāsma savā ceptuvē mūs uzņēma ļoti silti un smaržīgi! Abas tik omulīgas un smaidīgas !   Lūk, tā, bērni, sagaida ciemiņus! Varējām paskatīties kur un kā cepas pīrāgi, smalkmaizītes un citi gardumi. Varējām arī pagaršot! Ceļamaizei Skaidrīte pat apelsīnus mums iedeva. Bērniem vajagot vitamīnus. No sirds sakam paldies viņai, ka atļāva ielūkoties savā meistardarbnīcā! Tālāk sekojām pīrādziņiem pa pēdām un nonācām konditorejā. Aiz letes mums uzsmaidīja pārdevēja Santa. Bērni paši izvēlējās gardumu, pirka un pie galdiņiem, kā jau kafejnīcā, omulīgi tērzējot, visu notiesājām. Mājupceļā nokāpām līdz ostai, nofotogrāfējāmies pie jahtas „Palsa”. 

Ceļojums turpinājās uz Mērsraga bāku un skaisto jūras malu. Bāka patiešām cēla un glīta! Izskrējāmies pa jūras malu, sagleznojām smilšu gleznas un tālāk – uz Engures ezeru, kurš arī atrodas mūsu Mērsragā! Noskaidrojām, ka ezerē atrodas laivas, ar kurām brauc zvejot zivis. Ezerā dzīvo līdakas, asari un līņi. Un vēl Engures ezers ir garākais ezers Latvijā! „Sprīdīši” tagad visiem varēs stāstīt, cik Mērsragā daudz skaistu, interesantu vietu!

Pašā Latvijas dzimšanas dienas priekšvakarā izcepām gardu kliņģeri – 100  formā. Bērni cītīgi veltnēja, rullēja un kaisīja sēkliņas! Un rezultāts iznāca pārsteidzoši skaists!  Godam pastrādāts! Daudz laimes un prieka mūsu mājās!

 

“Sprīdīšu” grupas audzinātāja Vaira

    

Twitter

 

Aptaujas

Svarīgs ir Jūsu viedoklis: Ja Latvijas valdībai un Saeimai tomēr izdosies realizēt iecerēto Administratīvi teritoriālo reformu, un Mērsraga novadam vairs nebūs iespējas palikt kā patstāvīgam novadam, kura novada sastāvā Jūs Mērsragu gribētu redzēt? Šī izvēle būs svarīga gadījumā, ja tiks piedāvāts vairāk nekā viens - pašreizējais Talsu novada variants.
     Rezultāti » 

Reklāma