Pirmsskolas izglītības iestāde "Dārta" ziņas

13

Pīlādzīši ieripo rudenī

Ir novembris un mazie Pīlādzīši ir aizvadījuši savus pirmos mēnešus pirmsskolā. Dažiem no viņiem šis ir otrais mācību gads, bet daudziem tie ir pirmie soļi, kuri drosmīgi jāsper un jāatlaiž mammas drošā un mīļā roka.

Septembrī iepazināmies ar pirmsskolu un tās apkārtni. Tuvāk apskatījām tēmu par  savu ķermeni, ko varam izdarīt ar rokām: turēt otu, līmēt, krāsot ar krītiņiem, darboties ar plastilīnu, mest bumbu, lasīt čiekurus, celt smilšu pilis un vēl un vēl. Ko varam darīt ar savām kājām: kāpt, lekt, iet, tipināt, padejot, skriet, iet atmuguriski. Septembris ir arī adaptācijas periods, gan tiem, kuri atgriežas pirmsskolā pēc vasaras brīvlaika, gan tiem, kuriem šis ir pirmais mācību gads savā mūžā. Septembris ir sensitīvs mēnesis, ir jāizjūt, jāizprot, jāuzmundrina.

Oktobra mēnesi mēs veltījām koku lapu izpētei. Lapas tika lasītas, krāsotas, nospiestas, kaltētas, mētātas, ar tām var dejot un vingrot, tās var izmantot krāsu apguvei, kā arī vērot uz gaismas galda. Tās pat kalpoja par dialoga iemeslu starp diviem grupiņas biedriem. Viens saka: „Man mājās lapas”.

 Otrs atbild: „Nē, man mājās lapas”. Un tā vairākas reizes, balss tonim pieaugot. 

 

Pīlādzīši piedalījās arī sportiskajā Dārtas rudens krāsu virpulī. Kā arī grupas telpā bija izstāde „Lapu pārvērtības”, kurā kopā ar vecākiem, brāļiem vai māsām bija izveidojuši no rudens lapām dažādus zvēriņus.

Oktobra beigās ielūdzām vecmāmiņas uz Vecmāmiņu pēcpusdienu, kurā izdzīvojām kopīgo pasaku un laiku kopā. Paldies visām vevmāmiņam un „aizvietotājiem”, kuri ieradās.

Novembri mēs veltam Latvijai un nozmīgajiem Latvijas simtgades svētkiem. Kā paši mazakiem mēs vēl mācāmies kā sagaidīt svētkus - ar dekoriem, karogiem un cienastiem. Arī dzejoļi reiz būs un tautasdziesmas, bet līdz tām mums vēl jāpaaugas.

Mīļš paldies vecākiem par sadarbību, atsaucību un izpratni. Paldies skolotājai Līgai par mācību gada sākumu. Skolotājai Maritai un skolotāja palīgam Ausmai par produktīvo un jauko sadarbību.

„Pīlādzīšu”  skolotāja Elīna

Twitter

 

Aptaujas

Kurus Mērsraga apskates objektus, apskates vietas Jūs ieteiktu noteikti apmeklēt Mērsraga viesiem?
     Rezultāti » 

Reklāma