Pirmsskolas izglītības iestāde "Dārta" ziņas

23

PII “Dārta” pēc pieredzes uz Rīgu

19. oktobra piektdienas rītā PII “Dārta” kolektīvs pulcējās Mērsraga centra pieturā, lai dotos pieredzes apmaiņas braucienā uz kādu no lielpilsētas bērnudārziem. Pasākuma mērķis - gūt inovatīvu pieredzi un dalīties savā.

Šoreiz ceļš mūs veda uz divām “Creakids” filiālēm. Tajās, tāpat kā mēs, īsteno Izglītības un zinātnes ministrijas licenzētu pirmsskolas izglītības programmu. Metodiskā pieeja ir izstrādāta un sekmīgi  darbojas Norvēģijā, bet šeit tā tiek pielāgota  Latvijas videi, papildinot to ar mūsu kultūrai un tradīcijām raksturīgām vērtībām.  Daudz līdzību Izglītības programmas apguvē var saskatīt ar jauno modeli - kompetencēs balstītu mācību satura apguvi. 

Ļoti liela uzmanība “Creakids” bērnudārzos tiek veltīta bērnu emocionālajai audzināšanai, savu sajūtu apzināšanai un bērnu labsajūtai draudzīgā un atvērtā vidē. Emocionālais aspekts,  ar tajā ietilpstošo “Sirdsprogrammu”, kas caurvij visu izglītības procesu, ir tas atšķirīgais un tajā pašā laikā pārdomas raisošs  akcents, kura atsevišķus elementus varētu ieviest arī mūsu iestādē. Šīs programmas īstenošanā nenovērtējama ir vecāku iesaiste un līdzdalība, kas veicina emocionālo tuvību un spēju to atbilstoši izrādīt.

Ar savu pieredzi  dalījās “Dārtas” bijusī audzēkne, bet tagad “Creakids” pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Ilze Rutka. Paldies viņai par laipno uzņemšanu!

 Kā jau pēc kārtīga darba cēliena, sekoja izklaides programma. Pēc sātīgas pusdienu maltītes devāmies uz Ilūziju muzeju, kurā kādu mirkli varējām justies kā bērni un rast prieku dažādos zināmos un nezināmos piedzīvojumu labirintos. Tur no sirds varējām “sagaršot” bērnību – bezrūpīgu un dzīvespriecīgu. Tā bija neatkārtojama mirkļa burvība, kura uzplauka kā krāšņs zieds. Ir vērts piedzīvot šādus mirkļus, kuri atnāk negaidīti, bet ir tik skaisti. Dzīves skaistums ir vienkāršās lietās, kad tajās spējam ieraudzīt brīnumus.

Tad ceļš mūs aizveda uz Salaspils novada tūrisma apskates objektu Kolotilovkā.  Tur varējām aplūkot kāda radoša, ideju un apņēmības pilna cilvēka uzņēmību veidojot atpūtas kompleksu. No šī viesmīlīgā vīra var pamācīties, kā sev “uzstādīt” neiedomājamus izaicinājumus un censties tos īstenot dzīvē, nepadodoties neveiksmēm, bet cīnīties par savu sapņu realizēšanu dzīvē. Aiz viņa paliks tas, ko viņš ir radījis – viņa iztēles objekti, kas sevī nes kādu notikumu, kādu noteiktu dzīves posmu, kādu dziļāku vai ikdienišķīgāku jēgu viņa veidotajās performancēs un būvēs. Viņš savā iztēlē ir varējis būt brīvs. Kāds gudrs cilvēks ir teicis, ka jebkas, ko radījis cilvēks – tas ir pašportrets. Tad nu šī vieta varētu būt meistara Kolotilova pašportrets.

Mājupceļš likās daudz īsāks, jo autobusā virmoja sarunas par dienas gaitā piedzīvoto. Milzīgs paldies vecākiem par doto iespēju iepazīties ar cita veida bērnudārza darbību un pieredzi, paldies  novada Domei par atbalstu transporta pakalpojumu izmantošanai.

Ar jaunām idejām bagātinājušies, varēsim savā iestādē izvirzīt sev jaunus izaicinājumus! Izaicinājumus sava darba pilnveidei un bērnu labsajūtai! Lai mums veicas!

Terēzija Zondaka

Mērsraga PII “Dārta” metodiķe

Twitter

 

Aptaujas

Svarīgs ir Jūsu viedoklis: Ja Latvijas valdībai un Saeimai tomēr izdosies realizēt iecerēto Administratīvi teritoriālo reformu, un Mērsraga novadam vairs nebūs iespējas palikt kā patstāvīgam novadam, kura novada sastāvā Jūs Mērsragu gribētu redzēt? Šī izvēle būs svarīga gadījumā, ja tiks piedāvāts vairāk nekā viens - pašreizējais Talsu novada variants.
     Rezultāti » 

Reklāma