Pirmsskolas izglītības iestāde "Dārta" ziņas

4

Dārtas “Kas te? Es Te?” 1.septembra svētku atklājumos

Dārta savas Zinības svētku dienu durvis šogad vēra vaļā tieši 1.septembra rītā, jo šai dienai ir īpaša vērtība, ik gadus 1.septembris nāk ar savādu sajūtu vilni, bet mūžīgi pirmo, un lai mēs to noķertu ir vajadzīgs kopīgs spēks – tas ir satikšanās prieks, kopā būšana, darbošanās.

Lai atvērtu vārtus uz Dārtas gudrību pasauli bija jāveic neparasts vingrinājums, to varētu saukt par 1.septembra svētku atklāšanas spēli: A – abas rokas augšā; E- rokas krustām uz krūtīm; I – rokas sānis; U- rokas uz leju O- izveidojam ar rokām apli. Tā izvingrinājušies esam iesildījušies un atvēruši smadzeņu šūnas uzkrāt nepieciešamās zināšanas. Apciemot šajos svētkos bija ieradies izglītības komitejas priekšsēdētājs Juris Venckus, kurš uzsvēra, ka vecākiem jāpiemīt lielai uzticības pakāpei, lai nodotu uzraudzībā savu bērnu “otrajām mammām”, kas ar savām radošajām prasmēm un mīlestību nodos nepieciešamo informāciju un vajadzētu uz jautājumiem atbildēt ar “jā”, lai gūtu pārliecību, ka es varu un daru, nevis šaubīties.

Svētki nekad neiztiek bez pārsteiguma momenta, un tāpēc no Rīgas bija ieradies vis Varis no raidījuma “’Kas te? Es te?”, kas atklāj, pētī apkārtējās pasaules likumus, kurus sasaista ar praktisku pieeju, pielietojumu lietām. Viņš zina, kā no jebkā var uzbūvēt jebko. Tāpēc Dārtas lielo un mazo saimi ieinteresēja, kā no parastām kastēm var veidot, salikt, būvēt un ka tām ir dažāds pielietojums. Un te ir vajadzīga “pareizā domāšana” un radoša pieeja. Pēc pirmā impulsa sniegšanas Varis aicināja katras grupas audzinātājas vest savus bērnus uz grupiņām un radīt kastes pārtapšanu jaunā veidolā. Sākās aizrautīga vecāku un bērnu aktīva darbošanās un rezultātā tapa – brīnumu kaste, laimes kaste, labo darbu un labo atziņu kastes. Lai izdodas šajās kastēs atrast, salikt to, kas būs kā padomu krātuve jauniem, nezināmiem atklājumiem.

Lai visiem patīkamas noskaņas, jaunas atziņas, atklāsmes un būsim uz sadarbību vērsti, vienmēr kustībā!

 

1.septembra svētku jaunatklāsmē piedalījās

PII “Dārta” vadītāja Laila Štāle

Twitter

 

Aptaujas

Kurus Mērsraga apskates objektus, apskates vietas Jūs ieteiktu noteikti apmeklēt Mērsraga viesiem?
     Rezultāti » 

Reklāma