Pirmsskolas izglītības iestāde "Dārta" ziņas

22

Saules un gaismas svētki Dārtā

Piektdien, 22. jūnijā, ar skanīgām dziesmām, rituāliem un rotaļām mazie Dārtas audzēkņi ieskandināja vasaras saulgriežu lielāko notikumu – saules un gaismas svētkus.

Tos izsenis svin laikā,  kad dabā visiem procesiem piemīt vislielākie enerģētiskie dzīvību rosinošie spēki. Lai sajustu saulgriežu burvību un patiesi izjustu Jāņu zāļu enerģētiku,  no trejdeviņām zālītēm sapinām vainadziņu  kā mazu saules aplīti un uzlikām to galvā Dārtas saimniecei, lai viņa smeļ enerģiju labiem darbiem visam gadam. Bet ar ozolam vītnēm, pīlādžu zariem un ziedu pušķiem izrotājām Dārtas galvenos vārtus, lai tie stiprina un pasargā mūs. Kad dziesmas bija izdziedātas un danči izdejoti, Jāņu māte pacienāja svinētājus ar gardiem pīrāgiem, sieru un kvasu, lai mazajiem  būtu drosme un spēks  pārlēkt pāri ziedu ugunskuram un tājējādi atbrīvotos no kāda niķa vai stiķa, kas nu kuram piemīt.

Lai arī kur mēs svinētu vasaras saulgriežus – tie ir un paliek enerģētiski spēcīgs laiks, kad varam izmantot senču viedās zinības, atvērties dabai un pasmelt tās uzkarsēto spēku, tā dziedinot savu ķermeni un garu. Vasaras saulgrieži esot tas laiks, kad katram cilvēkam vismaz domās esot  jāpasaka paldies Zemes, Ūdens un Dabas mātei par visu, ko viņa mums dod, vai tā būtu smilga pļavā, vai ūdens malks no avota, vai ozolzars, ko iepīt vainagā. Paldies!

Ņemiet spēku no Jāņu zālēm, no nakts bez tumsas, no līgotnēm! Lai saulgriežu naktī Jūs silda Jāņuguns liesmas un sirdī ikkatrā skan gaismas dziesmas! Lustīgu līgošanu!

 

Terēzija Zondaka

Twitter

 

Aptaujas

Kurus Mērsraga apskates objektus, apskates vietas Jūs ieteiktu noteikti apmeklēt Mērsraga viesiem?
     Rezultāti » 

Reklāma