Pirmsskolas izglītības iestāde "Dārta" ziņas

7

“Sprīdīšu” dzejolēni

27. aprīlī Laidzes PII „Papardīte” notika Dzejas svētki „Dzejolēns – 2018”, kurā piedalījās Talsu, Dundagas un Rojas novadu pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi. Piedalījās arī Mērsraga „Dārta” Sprīdīšu grupas bērni.

Svētku mērķis – Pirmsskolas vecuma bērnu runas kultūras un dzimtās valodas pilnveidošana. Latviešu bērnu dzejas autoru apzināšana un popularizēšana.

Laidzes pagastā Dzejas svētku tradīcija aizsākta 1958.gadā. Pavasarī, kad Laidzes Ziedgravā ziedēja vizbules, šeit viesojās ievērojami latviešu dzejnieki un aktieri. Svētku organizatore – skolotāja Antonija Dreslere, savos 50 darba gados noorganizējusi 39 Dzejas svētkus. Šajos svētkos bija tradīcija – koku stādīšana. Lai to saglabātu, 2015. gadā tika īstenots projekts „Laidzē zaļo Dzejas koki!”, kura ietvaros izveidota Dzejas taka. Šogad, Latvijas 100 gadē Dzejas svētki tika veltīti dzejniekam Ojāram Vācietim, kurš Laidzē viesojies vairākkārt.

Svētkos piedalījāmies arī mēs – Dārtas mazie „Sprīdīši”, kuri mācījās O. Vācieša dzejoļus. Ance Grudkina runāja dzejoli „Kur ko likt”, Anna Karlsone dzejoli „Zīmēšana” un Ēriks Lācis dzejoli „Dumjais gliemezis”. Mēs nostartējām lieliski!  Bērni patiešām ar saviem priekšnesumiem uzrunāja klausītājus! Par to liecināja sirsnīgie aplausi un priecīgie smaidi. Katrs runāja ar savu īpašo attieksmi, savu manieri. Valoda skaidra, mierīgi un ar pārliecību!  Paldies Ances, Annas un Ērika vecākiem par atbalstu! Paldies Ērika tētim, ka aizvizināja mūs uz konkursu! Paldies iestādes vadībai par sarūpētām pārsteiguma balvām – grāmatiņām un atvēsinošo gardumu saldējumu. 

Svētku organizatori bija cītīgi strādājuši, jo pasākums bija interesants. Klausījāmies dzejoļus, ko runāja bērni, dziedājām dziesmas, skatījāmies teātri un vadīja svētkus ļoti simpātiska Muša – kura nezināja, kas ir duša, vēl –nesapratuša un kurluša.  

Visi dalībnieki saņēma balvas, kopīgi ēdām dzejas maizi un  noslēgumā iestādījām koku. Šogad iestādījām priedi. Nākošgad brauksim atkal!

 

Sprīdīšu grupas audzinātāja Vaira Vārpiņa

Twitter

 

Aptaujas

Kurus Mērsraga apskates objektus, apskates vietas Jūs ieteiktu noteikti apmeklēt Mērsraga viesiem?
     Rezultāti » 

Reklāma