Pirmsskolas izglītības iestāde "Dārta" ziņas

2

Veselības nedēļas notikumi PII “Dārta”

‘’Veselība nav viss, bet viss bez tās nav nekas” (Sokrāts)

“Esi vesels un ņiprs” – tā skanēja nedēļas tēma no 23. – 27. aprīlim. Veselības nedēļa sākās ar Balto dienu, kad tika noskaidrots piena ceļš “no gotiņas līdz galdam”, runāts par piena produktiem, to daudzveidību un nepieciešamību šos produktus lietot uzturā.

Otrdien – Oranžidzeltenajā dienā bērni iepazinās ar vitamīnu un citu vērtīgu vielu dažādību, ko satur augļi un ogas. Kas vēl bija nepieciešams? Sulu spiede, blenderis, daudz gardu, veselīgu augļu un griba pašiem gatavot, tad prieks līdz ausīm, sulas lija iekšā uz urrā un prasīja vēl!

Trešdiena – Zaļā diena izrādījās gan koša, gan pietiekami zaļa un “uzdzīvojām arī zaļi”, jo grupās tika gatavoti dārzeņu salāti, kuros pamatsastāvā, protams, bija zaļie gurķīši, dilles un lociņi. Ēdām un slavējām, cik garšīgi pašu gatavoti salāti!

Ceturtdiena – Raibā diena izvērtās piedzīvojumiem un pārsteigumiem piepildīta. Ar prieku sagaidījām retus, bet jaukus un mīļus ciemiņus, divus suņu puikas (Timmiju, Karmello) un vienu suņu meiteni (Odriju) ar savām pavadonēm jeb suņu saimniecēm. Šie sunīši ir ne tikai ģimenes mīluļi, bet darbojas arī kā suņi – terapeiti, īpaši audzināti un apmācīti jau no bērnības, apguvuši pamatklausību un pieradināti pie dažādām situācijām. Lai kļūtu par kanisterapijas suni, tam jābūt mierīgam, līdzsvarotam ar augstu intelektu, paskaidroja suņu saimnieces. Bija patīkami vērot, kā mainījās bērnu attieksme un uzvedība daloties savā sirsnībā un mīļumā, jo mīļdzīvnieki dod pretim to vienkāršo iemaņu un prasmi sadarboties un tik ļoti just otru dzīvu būtni. Tas bija tik svētīgi!

Piektdiena – Sarkanā diena ar saukli: “Ēdam atbildīgi!’’ Pētniecisko darbu rezultātā secinājām: izvēlēsimies Latvijā audzētus un ražotus pārtikas produktus un sekosim līdzi  pārtikas iepirkuma daudzumam un pārpalikumam, centīsimies tos samazināt.

Visas nedēļas garumā bērni klausījās veselīga dzīvesveida popularizēšanai noderīgas pasakas, stāstus un videofilmas, minēja aprakstošās mīklas, izspēlēja jautras rotaļas un didaktiskās spēles, vēl papildus vecāko grupu bērni izveidoja sev vēlamo ēdienkarti no reklāmas avīžu un bukletu materiāliem. Katru rītu devāmies uz rīta rosmi, lai kopīgi iekustētos jaunai dienai, jo ritmiski vingrojumi mūzikas pavadījumā dod možumu un enerģiju visā dienas ritumā.

Paldies bērnu vecākiem par sarūpētiem dārzeņiem un augļiem, paldies vadītājai, metodistei, audzinātājām, auklītēm, medmāsiņai un virtuves bloka darbiniecēm par radošām idejām un atbalstu. Jāatzīmē, ka ēdienkarte bija izcila ar visiem krāsu toņiem atbilstoši katrai dienai, izsmalcināta un profesionāli sabalansēta.

Veselīgs dzīvesveids nav saistīts tikai ar fiziskiem vingrinājumiem, bet arī ar  apkārtējo vidi  kurā dzīvojam, kāda ir mūsu garīgā veselība, emocionālā labsajūta un pārtika, ko ikdienā lietojam uzturā. Ēdot pilnvērtīgi jau no bērnības, mēs ieliekam pamatus savai veselībai nākotnē. Smaidīsim, dziedāsim, sportosim, veselīgi ēdīsim un kopā prieku baudīsim!

Sporta skolotāja Lilita

Twitter

 

Aptaujas

Kurus Mērsraga apskates objektus, apskates vietas Jūs ieteiktu noteikti apmeklēt Mērsraga viesiem?
     Rezultāti » 

Reklāma