Pirmsskolas izglītības iestāde "Dārta" ziņas

29

Kā zaķēns Pēcis pēc olām gāja

Ceturtdienas rītā, 29.martā, mazie Dārtenieki pulcējās kopā, lai nelielā teatralizētā uzvedumā sekotu līdzi mazā zaķēna Pēča piedzīvojumiem, kurš devās pēc olām pie vistiņas Baltītes.

Kā jau pasakās tas notiek - zaķēnam bija jāpiedzīvo gan neveiksmju rūgtums, gan izdošanās prieks. Un izdošanās prieks bija daudz lielāks par to, kas ar viņu bija noticis pirms tam, jo oliņas beigu beigās tika dabūtas un atnestas zaķēna mammai Līzei, lai varētu tās nokrāsot un iepriecināt Lieldienās visus bērnus.

Tāda kopā sanākšana nu jau vairākus gadus ir kļuvusi par tradīciju, tādējādi izbaudot kopības sajūtu, gūstot pozitīvas emocijas, sekojot un līdzdarbojoties galvenā varoņa piedzīvojumiem.

Pasākuma turpinājums bija grupiņās, kur bērni meklēja zaķu papa paslēptās olas. Kad tās bija sameklētas – nu varēja pārbaudīt olu stiprumu, minēt mīklas, atcerēties ticējumus, ripināt un dancināt olas, iet rotaļās, izšūpoties no sirds vai vienkārši priecāties par pavasara atnākšanu, pirmajiem zaļajiem asniem un saules siltajiem stariem, jo Lieldienas ir īstais laiks, kad varam gavilēt un priecāties.

Šūpojies Lieldienās,
Priecājies Lieldienās -
Par baltiem pūpoliem,
Par raibām oliņām.

Terēzija Zondaka

PII “Dārta” metodiķe

Twitter

 

Aptaujas

Kurus Mērsraga apskates objektus, apskates vietas Jūs ieteiktu noteikti apmeklēt Mērsraga viesiem?
     Rezultāti » 

Reklāma