Pirmsskolas izglītības iestāde "Dārta" ziņas

15

Meistarklase vecākiem un Dārtā atplaukst pavasaris...

Marts ir vispiemērotākais laiks, lai uzburtu pavasari ne tikai savās sirdīs un sajūtās, bet arī telpās, kurās pavadām dienas lielāko daļu.

Pēc garās ziemas baltpelēkajiem toņiem rodas vēlme pēc kaut kā krāsaina un koša un arī Dārtā ziedu burvība, kas ir pavasara neatņemama sastāvdaļa un nekad nevienu nav atstājusi vienaldzīgu, radās ideja par meistarklasi vecākiem, kuras laikā katrā grupiņā taptu ziedu kompozīcijas un dekorācijas ar devīzi: “Plaucēsim Dārtā pavasari!” Šo pasākumu organizēt atsaucās Markusa un Enijas māmiņa Līga Puķe.

Jau kādu laiku pirms pasākuma, katra grupa izvēlējās no piedāvātajiem paraugiem, savām sajūtām, raksturam un vēlmēm atbilstošāko variantu, lai varētu sagādāt materiālus un pagatavot sagataves produktīvam darbam. Pēc nelielas kopīgas ievaddaļas, kuras laikā tika atklāti daži knifiņi, lai kompozīcija izdotos kvalitatīva un gaumīga, katrs devās uz savu grupu, lai ļautos radošai pašizpausmei kopīga mērķa sasniegšanā. Sākums izrādījās ne tik vienkāršs kā šķita, tāpēc meistarklases vadītājai Līgai Puķei vajadzēja raiti pārvietoties no vienas stacijas un nākamo.

Pēc rosīgas darbošanās varēja manīt jau pirmos rezultātus. Tapa pirmie ziedi, pirmie tēli un veidojās vīzija par dekorācijām un pavasara noskaņu grupās. Tās tika izskaistinātas un telpās tika uzburts maigu narcišu, atraitnīšu vai hiacinšu aromāts.

Meistarklases pasniedzējas vadībā dalībnieki apguva prasmi izveidot katru ziedlapiņu, katru detaļu tā, lai taptu skaisti ziedi un kompozīcijas. Protams, ka sarežģītākie darbiņi vēl palika nepabeigti, bet starts tiem tika dots, un pēc kāda laika pavasaris Dārtā atplauks pilnībā.

Ļaut darbiem raksturot tavu attieksmi pret dabas krāšņumu, padarīt pasākumu par svētku brīdi, padarīt to kā īpašu dāvanu pašiem sev un saviem mazajiem mīluļiem, kuri kopīgi radītajā estētiski gaumīgajā vidē pavadīs dienas lielāko daļu. Tā ir laba gandarījuma sajūta un prieks par paveikto.

Spoža saule caur aizskaru iespīd telpā, bet tas nav parasts rīts, jo grupās ir ienācis pavasaris ar košām krāsām un sajūtām. Paldies vecākiem un īpaši Līgai Puķei par šo brīnišķīgo pēcpusdienu!               

Gaidīsim atnākam pavasari arī dabā!

Terēzija Zondaka

PII “Dārta” metodiķe

DSC03283_result.JPG
DSC03284_result.JPG
DSC03288_result.JPG
DSC03289_result.JPG
DSC03295_result.JPG
DSC03299_result.JPG
DSC03309_result.JPG
DSC03305_result.JPG
DSC03302_result.JPG
DSC03313_result.JPG
DSC03315_result.JPG
DSC03320_result.JPG
DSC03322_result.JPG
DSC03324_result.JPG
DSC03327_result.JPG
DSC03328_result.JPG
DSC03329_result.JPG
DSC03331_result.JPG
DSC03335_result.JPG
DSC03336_result.JPG
DSC03339_result.JPG

Twitter

 

Aptaujas

Kurus Mērsraga apskates objektus, apskates vietas Jūs ieteiktu noteikti apmeklēt Mērsraga viesiem?
     Rezultāti » 

Reklāma