Pirmsskolas izglītības iestāde "Dārta" ziņas

19

Dārtas mazā ziemas olimpiāde 2018

Sniegotas dienas – debesu dāvana bērniem! Beidzot arī šajā ziemas sezonā ir iestājušies īsti ziemīgi laika apstākļi, kas paver lielisku iespēju baudīt ziemas priekus, vai vienkārši atrasties ārā sniegā un sajust dzestro, veselīgo ziemas gaisu.

Cik zīmīgi, ka tieši tāds laiks saistās ar ziemas olimpiskajām spēlēm tur tālajā Dienvidkorejas apgabalā Phjoņčhanā, kur piedalās arī mūsu Latvijas sportisti. Uz šāda fona raugoties radās motivācija rīkot arī mūsu iestādē “mazo” olimpiādi, lai bērni kaut nedaudz apjaustu, kas ir Olimpiskās spēles un veidotos priekšstats, kādi sporta veidi tajās tiek iekļauti. Varbūt mūsu labā griba, domas un sportiskā enerģija palīdzēs mūsu olimpiešiem sasniegt labākus rezultātus.

Protams, arī mums bija olimpiādes atklāšanas ceremonija ar visiem olimpiskajiem simboliem. Abi talismani – baltais tīģerēns, kurš marša ritmam skanot, svinīgi nesa olimpisko karogu, un lācēns, ar stafetē saņemto uguns lāpu aizdedza centrālo olimpisko uguni, kas atradās ēkas galvenās fasādes pusē. Pēc iesildīšanās rituāla jautrās dejas, grupu komandu dalībnieki sportiskā solī devās pretī izaicinājumiem, izmēģināt spēkus improvizētos ziemas sporta veidos: hokejā, biatlonā (slēpošana ar pudeļu slēpēm – plastmasas taru), frīstailā un kamaniņu braukšanā. Arī jaunākās grupas bērni prasmīgi darbojās ar hokeja atribūtiku, vizināja ragavās mīļlietiņas, centās trāpīt mērķī un šļūca lejā no slīdkalniņa. Bērni spēja parādīt, cik draudzīgi prot darboties kopā kā vienota un saliedēta komanda. Par to, ka kustības svaigā gaisā ir veselīgas un patīkamas, liecināja bērnu sārtie vaidziņi un smaids sejās. Par piedalīšanos un startēšanu olimpiādē, grupu komandas kā apliecinājumu saņēma zelta pakāpes diplomus un izteiksmīgas “medaļas” vitamīnu formā un saturā. Paldies visiem, kas iesaistījās un atbalstīja mūs šajā dienā!

Vēlējums: ja nedēļas darbadienu laikā neatrodas brīvs brīdis, lai pa īstam izbaudītu sniega burvību un to, kā sals iekniebj snīpī, šļūcot pa kalnu, tad brīvdienās gan to vajadzētu izdarīt, jo, kas zina, cik ilgi vēl pieturēsies ziema un sniedziņš mūs ielīksmos. Vai nu ķeram, vai pieturam ziemu?

Sporta skolotāja Lilita

Twitter

 

Aptaujas

Kādus Mērsraga suvenīrus Jūs vislabprātāk iegādātos Informācijas centrā? Kas interesē, patīk?
     Rezultāti » 

Reklāma