Pirmsskolas izglītības iestāde "Dārta" ziņas

16

Sportisks piedzīvojums “Pēddzinis – 2018”

Piektdienas rītā 12.janvārī b/d “Dārta” bija manāma neparasta rosība, varēja noprast, ka notiek gatavošanās kādam īpašam notikumam, jo dārtenieki pulcējās pie galvenās ieejas durvīm.

Un tad viņš nāca galvu izslējis... Tas tiešām ir kaķis Herkuless, tik patmīlīgs, iedomīgs un pat nekautrējas palielīties ar saviem “varoņdarbiem”, viņaprāt – sasniegumiem. Viņš savā lepnībā ierosina, tikko iesākušos Suņa gadu pārdēvēt par Kaķa gadu, jo lūk, vienmēr tik laipnais un uzticamais sunītis Pifs nav ieradies uz šo, tik svarīgo pasākumu – Suņa gada atklāšanas svētkiem. Vai tam ir kāds nopietns iemesls? Izrādās ir, un patiesība drīz vien atklājas, kad aizelsies atskrien Pifs, kaklā nesdams savādu atribūtiku, kura izskatās pēc “suņa mājas” durvīm, kas pieķēdēta pašam nelaimīgajam nesējam. Tāda pārestība  nav izturama nevienai sirdij un sunīša pierē jaušamas dziļas dusmu rievas. Herkulesa nedarbi tiek atklāti, bet vai tāpēc Pifs apvainosies, ja steidzīgi darāmi nopietnāki darbi. Pifs aicina visus dalībniekus iesaistīties meklēšanas kampaņā, jo daži viņa draugi – Bingo, Reksis, Rembo un Čapiņš, bailēs no jaunā gada salūta, aizbēguši no mājām nezināmā virzienā, tādēļ apkārtnes “ķemmēšana” jāveic uz visām četrām debess pusēm. Arī Herkuless jūtas vainīgs, jo viņa pašapziņu pabojāja veiklā pelīte Pīka, kas  bija paslēpusies Pifa kabatā, tāpēc kā draudzības izlīgumu viņš piedāvāja lielu kasti ar palīglīdzekļiem (gaismekļi, lupas, tālskati u.c.), lai atvieglotu meklēšanas  darbus un arī pats nolēma doties piedzīvojuma atklāšanā.

Tā visi četru grupu brīvprātīgie meklētāji devās ceļā. Patīkamais mijās ar lietderīgo, sportisks azarts ar meža taku apgūšanu un izpēti, meža zvēriņu sastapšanu, dažādu pārbaudījumu un uzdevumu paveikšanu. Reizēm vajag ne vien veiklas kājas, bet arī gudru un attapīgu galvu, tāpēc pats galvenais uzdevums tika paveikts – visi četri dēkaiņi atrasti un atgriezti mājās. Pifs un Herkuless pateicībā par iesaistīšanos un drosmi, katram dalībniekam dāvināja cepumu sunīša formā, kā simbola zīmi  jaunajam Suņa gadam.

Suns iemieso taisnīgumu, nekad nenodod, un jācer, ka viņa valdīšanas gadā uztraukties nenāksies, viss notiks tā, kā to būsim pelnījuši. Mierīgu un veiksmīgu Dzeltenā Zemes Suņa gadu!

 

 Sporta skolotāja Lilita

Twitter

 

Aptaujas

Kādus Mērsraga suvenīrus Jūs vislabprātāk iegādātos Informācijas centrā? Kas interesē, patīk?
     Rezultāti » 

Reklāma