Pirmsskolas izglītības iestāde "Dārta" ziņas

11

Dārtā svētku egle spoži mirdz, visiem bērniem līksma sirds

Lielās egles iedegšanas svētki allaž bijuši ļoti gaidīti gan lieliem, gan maziem Dārtas darboņiem. Un tā, 8. decembra rīta cēlienā, bija pienācis tas sengaidītais brīdis, kad tiks izgaismota mūsu izlolotā svētku princese – egle.

Un tas, kādi notikumi risināsies šī pasākuma ietvarā, allaž ir bijis noslēpums. Šoreiz stāstā tika ievīts un apspēlēts Margaritas Stārastes “Ziemas pasakas” motīvs, kuru izspēlēja trīs tēli: egļu rūķis Zaļcepuris, piparkūka Lielais Kraukšķis un vārna Ķērce. Kā jau dzīvē tas gadās, arī šoreiz stāstā ievijās gan pozitīvi tēli, gan arī kādi neparasti atgadījumi, pārpratumi un notikumi.

Jau nedēļas sākumā, Rūķis bija iegriezies bērnu dārzā un atstājis vēstuli, kurā Ziemassvētku vecītis bija pastāstījis par savu mītnes zemi – Lapzemi. Viņš aicināja bērnus kopā ar audzinātāju nedēļas laikā uzrakstīt vēstulīti, kuru egles iedegšanas pasākumā būs iespēja nogādāt adresātam. Tā tas arī notika. Protams, neiztika bez dažādiem starpgadījumiem: Lielā Kraukšķa pārliekā ziņkārība bija viņu iesviedusi tādā piedzīvojumu karuselī, ka gandrīz nokavēja pasākuma galveno brīdi – egles iedegšanu, bet vārna Ķērce bija vaininiece dažiem ne visai glaimojošiem atgadījumiem: maldināja mazos dārteniekus par nebijušiem notikumiem, aizvilināja mazo piparkūku Kriksi un paslēpa brīnumnūjiņu, bez kuras eglē gaismiņas nekādi nevārēja iedegt. Kā jau visās pasakās, arī šajā, viss beidzās labi. Bija rotaļas, mīklas, stāsts, gaidīšana, līdzpārdzīvojums, piedošana, dalīšanās prieks un pārsteigumi.

Noticēt brīnumam, piedošanas spēkam, dalīšanās priekam – tāda bija šī stāsta galvenā doma, un šīs atklāsmes atspulgs bija vērojams bērnu sejās un emocijās. Sagaidīsim Ziemassvētkus ar gaišām domām un labiem darbiem, kā to pieprot mazie un lielie dārtenieki!

 

PII “Dārta” metodiķe Terēzija Zondaka

Twitter

 

Aptaujas

Kādus Mērsraga suvenīrus Jūs vislabprātāk iegādātos Informācijas centrā? Kas interesē, patīk?
     Rezultāti » 

Reklāma