Pirmsskolas izglītības iestāde "Dārta" ziņas

8

Veselīga uztura rotaļnodarbība 5 un 6 gadīgiem bērniem

Trešdien, 6.decembrī, PII “Dārta” „Sprīdīšu” grupā tika organizēta bezmaksas izglītojošā rotaļu nodarbība par veselīga uztura pamatprincipiem.

Tā tika organizēta ESF projekta „Slimību profilakses un kontroles centra organizēti vietēja mēroga pasākumi sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei 14 pašvaldībās” ietvaros.

Projekta mērķis: Veidot izpratni par veselīga uztura pamatprincipiem ar rotaļu palīdzību, izmantojot cilvēka maņas (tausti, garšu, ožu, redzi, un dzirdi) pirmsskolas izglītības iestāžu  bērniem.

Nodarbību vadīja uztura speciāliste Līva Naudiņa – Saliņa.

Nodarbības sākumā lektore uzdeva dažus jautājumus saistībā ar bērnu uztura paradumiem, mīļākajiem produktiem un to, vai produkti var ietekmēt viņu veselību un pašsajūtu. Tiek veikts eksperiments ar kartupeli un sālsūdeni. Katram bērnam tiek iedota bingo kartiņa, kurā ir sarindoti produkti piecās dažādās grupās. Lektore sauc produktus un stāsta par to ietekmi uz veselību un nozīmi uzturā. Tālāk seko rotaļa par veselīgām brokastīm. Bērni veic noteiktas darbības atkarībā no tā, vai ēd, vai neēd nosauktos produktus brokastīs. Rotaļas mērķis ir izskaidrot bērniem brokastu nozīmi uzturā un iepazīstināt ar dažādiem veselīgiem produktiem un ēdieniem, ko var lietot šajā ēdienreizē.

Turpinājumā seko produktu minēšana. Izmantojot tausti, ožu un garšu, jāatmin, kādi produkti ir maisiņos. Bērni to izdarīja lieliski!

Tiek apskatīts eksperiments ar sālsūdeni un kartupeļu daļiņām. Uztura speciāliste izskaidro, cik daudz cukura un sāls var dienā lietot un kas notiek, ja tos lieto pārmērīgi daudz.

Noslēgumā bērniem ir iespēja „pagatavot” savu ēdienu. Bērni darbojas ar produktu attēliem un uz šķīvīšiem’’ gatavo’’ savu veselīgo ēdienu.

Bērni klausījās un darbojās ar patiesu interesi un prieku. Paldies par izglītojošo nodarbību!

 

“Sprīdīšu” grupas audzinātāja V.Vārpiņa

Twitter

 

Aptaujas

Kādus Mērsraga suvenīrus Jūs vislabprātāk iegādātos Informācijas centrā? Kas interesē, patīk?
     Rezultāti » 

Reklāma