Pirmsskolas izglītības iestāde "Dārta" ziņas

5

Biodeja bērniem – “Dejas apkārt pasaulei”

Novembra mēneša nogalē ar lielu prieku un sajūsmu apciemoju savu bērnības „dārziņu” – „PII Dārta”.

Vēlos teikt, ka viss dzīvē notiek liktenīgi, un šajā reizē es līdzi paņēmu TANZPRO-Biodanza programmu bērniem, kuru pašlaik apgūstu un praktizēju. Biodeja ( dzīves deja) ir praksē pārbaudīta un zinātniski izvērtēta uz deju orientēta programma, kas atraisa bērna radošumu, zinātkāri un attīsta empātiju. Tai ir īpaša izpausmes forma:

  • kas balstās uz mīlestības, cieņas, vienlīdzības un dažādības pieņemšanas principiem;
  • kas veicina pašvērtējumu, radošumu un draudzības prasmes;
  • kas dod iespēju izpaust sevi caur savām jūtām un enerģijām.

Nodarbībā kopā ar pedagogiem, vecākiem un viņu bērniem „ceļojām uz zoodārzu”, runājām un atklājām šīs nodarbības biocentrisko vērtību – „spēks”, „ģimene”, „draudzība”. Ar savu ķermenisko pieredzi mēs satikāmies – sākām iepazīt viens otru, savas sajūtas un vajadzības. Izdzīvojām pinvgvīnus,tīģerus, čūskas, ziloņus un pērtiķus. Sadzirdot mūziku, bērnā aktivizējās emociju stimula-reakcija, iedodot bērniem impulsu kustībai, tie atvēra un izdzīvoja savas sajūtas: bailes, draudzību un mīlestību.

Biodeja  parāda, ka bērnam ķermenis ir pats svarīgākais „domāšanas orgāns”, un bērna empātija nav tikai izjūtas un domāšana, bet arī uzvedība. Biodeja  bērniem iemāca pieņemt vienam otru, saprast, redzēt, un reaģēt; palīdz atbrīvoties no stresa, tā harmonizē, tā uzlabo psihofizioloģisko pašregulāciju un nostiprina bērna identitāti.

Liels paldies vecākiem, pedagogiem un Jūsu bērniem par interesi un atvērtību!

Ar cieņu un cerību uz turpmāko sadarbību

Elizabete Ozola – praktizējoša Montessori  mācības pedagoģe

Twitter

 

Aptaujas

Kādus Mērsraga suvenīrus Jūs vislabprātāk iegādātos Informācijas centrā? Kas interesē, patīk?
     Rezultāti » 

Reklāma