Pirmsskolas izglītības iestāde "Dārta" ziņas

21

Dambrete pirmsskolā. Nākotnes cilvēki – radoši domātāji

16. novembrī jau trešo reizi PII “Dārta” pie vecāko grupu bērniem ciemojās Vitauts Budreika no Dambretes attīstības biedrības.

Sešgadnieki viņu sagaidīja kā senu, labu draugu un demonstrēja savas prasmes dambretes spēlē, bet piecgadniekiem tā bija pirmā tikšanās ar ekstravaganto un atraktīvo pedagogu, kurš iepazīstināja bērnus ar nozīmīgākajiem noteikumiem melnbalto kauliņu spēlē. Īpaša vērība tika pievērsta nodarbību videi un audzēkņu spējai darboties domājot tēlos. Bērnu ieinteresētība bija dažāda. Šoreiz vislielāko interesi par dambretes spēli izrādīja Marisa, Anna un Alise, bet no zēniem Mārtiņš un Ēriks. V.Budreika atzīmēja, ka jaunākie atklājumi liecina, ka ar šo spēli jāsāk iepazīstināt bērnus jau no 5 gadu vecuma. Piedāvājot atbilstošus spēles paņēmienus apmācībā, izmantojot attiecīgus uztveres mehānismus un paškontroles veicināšanas metodes, bērniem attīstās domāšanas procesi.

Viena no caurvijām mācību procesā pirmsskolā ir domāšana un radošums. Šinī vecumā ir vieglāk veicināt radošo spēju izaugsmi, jo mērķtiecīgi darbojoties netiek nomākts bērnu dabiskais radošums. Viena no iespējām - prāta spēju attīstīšana ar prāta sporta spēlēm, tai skaitā dambreti. Mūsu zemei ir nepieciešami radoši domājoši cilvēki, kuri var paveikt kaut ko jaunu, kuri spēj domāt visaptveroši gan laikā, gan telpā. Tas nav vienas dienas vai mēneša uzdevums, tāpēc ir ļoti patīkami, ka mūsu vidū ir cilvēki - entuziasti ar misijas sajūtu, kuriem rūp mūsu nākotnes sabiedrības un valsts labklājība, jo tās veidošanā būs nepieciešami radoši domājoši ļaudis, bet to pirmsākums meklējums pirmskolā. Paldies Vitautam Budreikam par nesavtīgo iniciatīvu un iedrošinājumu apgūt dambretes spēli, iedarbinot bērniem spēju domāt tēlos un iztēloties, domāt dažus soļus uz priekšu. Šī ir iespēja ieraudzīt un pamēģināt ko jaunu. Ja nav piedāvājuma – nav arī iespējas sevi pārbaudīt un apliecināt. Paldies par jauko semināru!

 

PII “Dārta” metodiķe

Terēzija Zondaka

Twitter

 

Aptaujas

Kādus Mērsraga suvenīrus Jūs vislabprātāk iegādātos Informācijas centrā? Kas interesē, patīk?
     Rezultāti » 

Reklāma