Pirmsskolas izglītības iestāde "Dārta" ziņas

2

Nedēļa Miķeļdienas gadatirgu gaidot „ Dārtā”

Rudens savu dāsnumu dala nesavtīgi, tikpat nesavtīgi, kā laika tikšķi saveļ krāsainas lapu pogaļas, izveļoties no vasaras zaļo lapu saulainajām skarām un ieveļoties rudens krāsu villainē, kurā gribas satīties arvien ciešāk vakaros, sildoties pie siltas krāsns un vērojot uguns liesmu stāstus tajā.

Miķelītis arti gāja
Ar dzeltenu kumeliņu, 
Līze nesa launadziņu
Dziedādama, dejodama.

/Latv.tautasdziesma/

Miķeļus senie latvieši svinēja trīs dienas - laikā, kad diena un nakts bija vienāda garuma. „Dārta” šogad Miķeļu laiku izdzīvoja, izgaršoja, izsmaržoja veselu nedēļu. Nedēļas pirmajās divās dienās visas grupas devās „ekspotīcijā”, kurā bērni uzzināja daudz jauna par to, kas rudenī notiek dabā - dārzā, mežā un pļavā.Trešdien ( vadoties pēc Miķeļa instrukcijām vēstulēs katrai grupai) bērni baudīja rudens priekus sportojot, ceturdien – darbojoties rotaļu rītā -  rotaļājoties un reizē nostiprinot apgūtās zināšanas par Miķeļdienas tradīcijām, ticējumiem, par aktivitātēm dārzos un dārzeņu pagrabos,tā  apgūstot dažādus dārzeņu nosaukumus un izprotot, ko no katra dārzeņa var pagatavot. Ikkatrs uzzināja to, cik dārzos izaudzētie dārzeņi ir veselīgi, lai tos ēdot ikdienā, bērni un pieaugušie vienmēr būtu stipti un veseli. Nedēļas garumā katrs, kas paviesojās bērnudārzā varēja vērot krāšņo dārzeņu kompozīciju izstādi. Fantastiski, ka vienuviet satikās tik dažādi redzējumi par savu rudens kompozīciju un krāsām, svarīgākais, ka gan tos darbiņus, kurus gatavoja vecāki, gan tos, kurus gatavoja bērni, gan tos, kurus gatavoja visa ģimene kopā vienoja darbošanās prieks un sajūta, ka no kaut kā parasta ir tapis kaut kas pavisam neparasts.

Piektdiena, lielais Miķeļdienas tirgus – nedēļas noslēgums. Tirgus laukumu, kā jau kartīgu tirgus placi rotāja ziedu un lapu vītnes rudenīgos toņos – par to bija parūpējušies katras grupas bērni kopā ar audzinātājām un auklītēm, tirgošanās vietas glīti noformēta un vecāku sarūpētie kārumi smaržoja gaisā pēc rudenīgi ražīga darba. Pirms lielā andele sāka uzņemt apgriezienus, visus pulcināja kopā Miķelis un ziņkārīgais vilks, lai noskaidrotu maizes ceļu no grauda līdz smaržīgam kukulītim uz  mūsu ikdienas pusdienu galda. Tika ķerts jumītis un atrasta īpašā zelta vārpa, kas  nes svētību ikkatram laukam, kurā tiek audzēta maize. Spraigā izsolē tika izsolītas dažādas rudens veltes - ziemas salāti, ievarījumi un pašu gatavotas ogu sulas. Vaigos bija veselīgs rudens sārtums, acīs prieks par vienu – jauki pavadītu rudens nedēļu un kopābūšanu tās noslēgumā lielajā Miķeļdienas tirgū.

Svētki ir tāds īpašs laiks, kurā mēs priecājamies, baudām laiku kopā ar saviem mīļajiem, savu ģimeni, un reizē ieklausāmies, vērojam, mācāmies saredzēt, sadzirdēt un  izbaudīt laiku kopā. Lai mums visiem saulains rudens, un saulainajā rudenī mums visiem  redzīgas acis, dzirdīgas ausis un gudra sirds!

Miķeļnedēļas ritējumā ieskatījās

“Kastanīšu” grupas audzinātāja Dace

Twitter

 

Aptaujas

Vai Jums patīk jaunās mājas lapas dizains un funkcionalitāte?
     Rezultāti » 

Reklāma