Pirmsskolas izglītības iestāde "Dārta" ziņas

22

Dārtenieki ielīgo vasaru

Ar krāšņiem ziedu vainagiem galvās un kupliem Jāņu zāļu pušķiem rokās Dārtas saimes lielie un mazie 21.jūnijā ielīgoja vasaru un tās svētkus. Skandinot Jāņu dziesmas Līgo gājienā devāmies aplīgot tuvākos kaimiņus Tautas nama saimnieces.

Sāksim šodien ielīgoti
Nav vairs tālu Jāņu diena.
Šī dieniņa, rītdieniņa,
Parīt pati Jāņa diena.


Visi bija Jāņa bērni,
Kas atnāca līgodami.
Visiem galvā vainadziņi
Trejdeviņām zālītēm.

Ar krāšņiem ziedu vainagiem galvās un kupliem Jāņu zāļu pušķiem rokās Dārtas saimes lielie un mazie 21.jūnijā ielīgoja vasaru un tās svētkus. Skandinot Jāņu dziesmas Līgo gājienā devāmies aplīgot tuvākos kaimiņus Tautas nama saimnieces. Draudzīgā pulkā tika atpazītas Jāņu zāles, izdancotas Līgo un Jāņu dejas, rotaļas un “tulkoti” ticējumi. Pēc visām lustēm baudījām Jāņu gardumus – pīrāgus un ķimeņu sieru. Ielīgojuši un aplīgojuši Tautas nama stūru stūrus dārtenieki devās rotāt sava bērnudārza vārtus, lai Jāņzālu smarža, spēks un burvība ienāk mūsmājās.

 

 

Vasaras saulgriežu rituālu foto momentus tvēra

PII “Dārta” vadītāja Laila Štāle

Twitter

 

Aptaujas

Svarīgs ir Jūsu viedoklis: Ja Latvijas valdībai un Saeimai tomēr izdosies realizēt iecerēto Administratīvi teritoriālo reformu, un Mērsraga novadam vairs nebūs iespējas palikt kā patstāvīgam novadam, kura novada sastāvā Jūs Mērsragu gribētu redzēt? Šī izvēle būs svarīga gadījumā, ja tiks piedāvāts vairāk nekā viens - pašreizējais Talsu novada variants.
     Rezultāti » 

Reklāma