Pirmsskolas izglītības iestāde "Dārta" ziņas

2

Latvju zīmju meklējumos - “Meklē, izzini, darbojies, radi!“

Nu jau vairākus mācību gadus pēc kārtas PII “Dārta” par tradīciju kļuvusi Starptautiskās bērnu aizsardzības dienas atzīmēšana.

Katru gadu pasākumu saturs ir mainīgs. Šogad tas bija saistīts ar šī mācību gada pamattēmu “Latviskās dzīvesziņas saglabāšana un tālāknodošana”. Pasākuma mērķis - vecākiem ar savām atvasītēm simboliski iziet caur gada ritumam, meklējot latvju zīmes, izzināt to nozīmi, kāda tā bija senbaltu tautām tajā skaitā arī mūsu senčiem.

Ievadā visi iesildījās ar trim lustīgiem latviešu tautas dančiem. Tad katrs mazais dalībnieks saņēma Dalībnieka karti ar veicamajiem uzdevumiem. Darbojās astoņi aktivitāšu centri. Katrā no tiem bija jāizpilda noteikts uzdevums.

Pirmajā centrā, izejot cauri kustīgam mērķim, noķerot zaķi ar riņķi un pabarojot lāci ar zivtiņām, varēja dabūt uzlīmi ar gada dzīves rituma sākuma zīmi – Ūsiņu.

Otrajā centrā – ar lazdas koka makšķerēm varēja pārbaudīt savu veiksmi zivju ķeršanā un tikt pie – Saules zīmes.

Trešajā centrā tika piedāvāts salikt kādu no zīmēm ar akmentiņiem, nopelnot Māras zīmes uzlīmi.

Ceturtajā – visiem bija iespēja izveidot labo domu taurenīti un saņemt pretī dubultveiksmes un auglības zīmi – Jumīti.

Piektajā stacijā, kura saucās “Aklais dundurs un pavadonis”, vecāku pavadībā vajadzēja sameklēt sešus objektus un veikt īpašus uzdevumus bērnudārza teritorijā, lai pretī saņemtu gaismas un uguns simbolu – Mārtiņa zīmi.

Sestajā pieturā visi iepazinās ar noslēpumaino maisiņu saturu. Ar taustes palīdzību vajadzēja noteikt, kas tur atrodas, pretī saņemot visas pasaules pamata zīmi – Akas zīmi.

Septītajā visi varēja izmēģināt roku metot laimes pogas Meteņa zīmē un izspēlējot spēli “Nullītes un krustiņi”, tādējādi nopelnot katra jauna aizsākuma simbolu – Meteņa zīmi.

Noslēgumā visi iegriezās astotajā pieturā, kurā, saliekot Austras zīmes puzli, varēja tikt pie pēdējās uzlīmes gadalaiku kalendārā, kā arī saldas ēdamas medaļas – dižrauša jeb sklandrauša. Tā ir pasaules kārtības zīme mūsu bērniem, jo tajā ir apvienota izpratne par pagātni, tagadni un nākotni. Tā ir lecošas saules zīme.

Eksprezindente Vaira Vīķe-Freiberga ir teikusi “Latvietis pirmkārt būs katrs, kas sevi par tādu uzskatīs un kam rūpēs savas tautas liktenis – tās pagātne, tagadne un tālākā attīstība”. Es ceru, ka šis pasākums, kaut nedaudz, deva iespēju ieskatīties mūsu senču gada ritumā un kopā pavadītā pēcpusdiena bija jauks piedzīvojums kā vecākiem tā arī viņu atvasītēm. Labākais veids kā samaksāt par skaistu mirkli, ir priecāties par to!

Lai skaista, saulaina, jauniem piedzīvojumiem un atklājumiem bagāta vasara!

Mērsraga PII “Dārta” metodiķe

Terēzija Zondaka

Twitter

 

Aptaujas

Vai Jums patīk jaunās mājas lapas dizains un funkcionalitāte?
     Rezultāti » 

Reklāma